موج
کدخبر : ۴۰۸۸۱۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-408815

مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس مازندران خبر داد:

مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس مازندران از برگزاری دومین جشنواره پرچمداران انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مقاومت در مازندران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، سردار عبدالله ملکی در نشست هماهنگی جشنواره پرچمداران انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مقاومت که در این اداره کل برگزار شد با بیان اینکه نیروهای مسلح حافظ ارزش‌های نظام هستند، اظهار داشت: این اداره‌کل در راستای حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مأموریت‌های ویژه ای دارد که با هدف ترویج و انتقال مفاهیم ایثار و شهادت به نسل جوان انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه 112 برنامه ابلاغی در دستور کار داریم، ادامه داد: ساخت مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس مازندران به عنوان بزرگترین مرکز فرهنگی کشور از جمله آنها است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران از تولید 60 عنوان کتاب در سال جاری خبر داد و افزود: برنامه‌ها و مأموریت‌های این اداره کل با همکاری سازمان‌ها و نهادهای انقلابی و دفاتر حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس شهرستان‌ها اجرایی می‌شود.

این مسئول برگزاری جشنواره‌های «اشک انار»، «یوسف»، «فانوس»، «مرد میدان» و «تشکل‌های مردمی را از جمله جشنواره‌ها دانست و از برگزاری دومین دوره جشنواره ملی و بین المللی پرچمداران انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مقاومت در این استان خبر داد.

وی با بیان اینکه روحانیت، پرچمدار دفاع مقدس بوده است و در پیروزی انقلاب نیز نقش ویژه ای داشت، تصریح کرد: استان مازندران با وجود علما و بزرگان دینی نقش ویژه ای در انقلاب اسلامی داشت و در این موضوع کتاب‌هایی در دست تدوین است و کتاب نقش ساری در انقلاب اسلامی از آن جمله است.

سردار ملکی با بیان اینکه روحانیت سرمایه بزرگ انقلاب اسلامی است، عنوان داشت: جشنواره پرچمداران انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مقاومت در این راستا و با هدف جمع آوری آثار و مستندات این حوزه برگزار می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری دومین اجلاسیه شهدای استان مازندران تأکید کرد: باید در این دوره به نقش روحانیت به صورت ویژه پرداخته شود و شاهد آثار فاخر در این حوزه باشیم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران از کسب عنوان دوم استان مازندران در پنجمین جشنواره هنری فانوس خبر داد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها