موج
کدخبر : ۴۰۶۳۳۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-406337

محمد جواد ایزدیان:

مدیر جهاد کشاورزی جغتای بیان کرد: گیاه دارویی و روغنی کاملینا از گیاهان مقاوم به خشکی است و خشکسالی تأثیر زیادی در تولید و عملکرد آن ندارد.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، محمد جواد ایزدیان مدیر جهاد کشاورزی جغتای در خبری اعلام کرد: کشت دانه روغنی کاملینا برای نخستین بار در سطح هشت هکتار از کشتزارهای این شهرستان خراسان رضوی کشت شد.

ایزدیان در ادامه این خبر اضافه کرد: با توجه به سازگاری گیاه کاملینا در زمین و آب‌های کشاورزی شهرستان جغتای، زمینه مساعد برای کشت این گیاه راهبردی در این منطقه وجود دارد.

مدیر جهاد کشاورزی جغتای همچنین متذکر شد: گیاه دارویی و روغنی کاملینا از گیاهان مقاوم به خشکی است و خشکسالی تأثیر زیادی در تولید و عملکرد آن ندارد و دوره رشد و زمان کاشت این گیاه ۸۵ روزه است و کشاورزان در دوره ای کوتاه محصول را برداشت و درآمد قابل توجهی کسب می کنند.

وی در ادامه در مورد این گیاه دارویی یادآور شد و گفت: کاملینا یک دانه روغنی از خانواده براسیکاسه با نام علمی کاملینا ولگاریت است که روغنی با کیفیت مطلوب از آن حاصل می شود و سرشار از امگا ۳ و ۹ است.

ایزدیان در خاتمه عنوان کرد: شهرستان جغتای از قطب های مهم کشاورزی و دامپروری خراسان رضوی است و سالانه افزون بر ۵۴۸ هزار تن انواع محصولات زراعی، باغی و دامی در این منطقه تولید می شود و از این طریق بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال درآمد عاید بهره برداران می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`