موج
کدخبر : ۴۰۵۹۲۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-405927

زهرا آهنگرزاده:

کارشناس اداره کل هواشناسی خراسان‌ رضوی بیان کرد: از فردا، بارش‌ها به صورت برف خواهد بود که در ارتفاعات همراه با کولاک، تشکیل مه و کاهش دید است و این هوای سرد تا اوایل هفته آینده در استان ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، زهرا آهنگرزاده کارشناس اداره کل هواشناسی خراسان‌ رضوی در خبری اعلام کرد: از اوایل فردا شب بارش‌ها در مشهد به صورت باران آغاز می‌شود و صبح چهارشنبه، ۲۶ آبان، بارش‌ها به صورت برف خواهد بود.

آهنگرزاده در ادامه این خبر افزود: از فردا استان تحت تاثیر سامانه ناپایدار قرار می‌گیرد و شاهد افزایش شدت وزش باد و ابرناکی و همچنین کاهش دما در استان خواهیم بود و علاوه بر این وزش باد در نواحی شرقی استان شدید و همراه با گردوخاک خواهد بود.

کارشناس اداره کل هواشناسی خراسان‌ رضوی همچنین اضافه کرد: به تدریج از ساعات بعد از ظهر روز سه‌شنبه، ۲۵ آبان، از نواحی شمال و شمال غربی استان بارش‌ها به صورت باران آغاز شده و با گسترش این سامانه شاهد کاهش قابل ملاحظه دما خواهیم بود.

وی ادامه داد: از اوایل وقت چهارشنبه هم بارش‌ها به صورت برف خواهد بود که در ارتفاعات همراه با کولاک، تشکیل مه و کاهش دید است و این هوای سرد تا اوایل هفته آینده در استان ادامه دارد و در مشهد نیز از اوایل فردا شب بارش‌ها به صورت باران آغاز می‌شود و صبح چهارشنبه بارش‌ها به صورت برف خواهد بود.

کارشناس اداره کل هواشناسی خراسان‌ رضوی تصریح کرد: فردا شب دمای هوای مشهد بین صفر تا منفی یک و صبح روز چهارشنبه یک درجه زیر صفر و در گرمترین ساعات دمای هوا به سه درجه بالای صفر می‌رسد و روز سردی را تجربه خواهیم کرد و همچنین چهارشنبه شب دمای هوا به پنج درجه زیر صفر خواهد رسید.

وی تاکید کرد: احتمال وقوع سیل در برخی رودخانه ها و هشداردر زمینه اتراق نکردن در حاشیه رودخانه‌ها داده شده است و شهروندان باید در روزهای پیش رو از تردد و توقف در حاشیه رودخانه‌ها، صعود به ارتفاعات و عملیات کوهنوردی خودداری و راجع به مدیریت در مصرف منابع انرژی اقدام کنند و کشاورزان نیز درباره تنظیم دمای گلخانه‌ها، مرغداری‌ها و دامداری‌ها اقدامات لازم را به عمل آورند.

آهنگرزاده در خاتمه یادآور شد: طی ۲۴ ساعت گذشته فریمان با کمینه دمای منفی چهار درجه سردترین و بردسکن با بیشینه دمای ۱۹ درجه گرم‎ترین شهرهای خراسان رضوی بوده‌اند. طی این مدت کمینه و بیشینه دمای هوای شهر مشهد به ترتیب سه تا ۱۵ درجه بوده است. همچنین بیشترین سرعت وزش باد از تایباد با ۳۶ کیلومتر بر ساعت گزارش شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`