موج
کدخبر : ۴۰۵۸۵۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-405850

امام جمعه خمینی شهر:

امام جمعه خمینی شهر در جمع سپاهیان توصیه کرد: مراقبت از نماز وظیفه مومن است و نباید به خاطر برگزاری جلسات نماز را ضایع کنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان ، آیت الله سید محمد موسوی  همزمان با هفته نکوداشت نماز در جمع نیروهای سپاه شهر خمینی شهر اظهار داشت: نماز یکی از راه های ارتباط با خدا است که موجب عروج مومن و پرواز روح انسان از عالم ماده به عالم معنا می شود.

این مقام مسئول نماز را ذکر خدابرشمرد و ادامه داد:نماز یک سفر روحانی است که نمازگزار  از چاه انانیت به منتهای عالم می رسد.

موسوی  تشریح کرد : طبق علم فلسفه برای رفتن به یک سفر نیازمند مقدماتی هستیم و  نماز نیز  نیاز به یک مبدا و مقصد دارد که مبداش گذشتن از هوای نفس  و مقصدش وصل به سرمنشا آفرینش است.

وی در ادامه توضیح داد: انسان با به جا آوردن نماز حقیقی به مبدا اصلی وصل شده و محو عظمت الهی می شود.

امام جمعه خمینی شهر انتظار و شوق نمازگزار را از نشانه های نمازگزار واقعی خواند و افزود: نمازی که فقط برای ادای دین و رفع تکلیف باشد ارزش چندانی ندارد و جاذبه  نماز واقعی به گونه ای است که انسان را از فضای مادیت جدا ساخته و به مقام عند ملی مقتدر می رسد.

آیت الله موسوی ابراز کرد: امام‌حسین (ع) فرمودند: انی احب الصلوة  و به همین منظور در شب عاشورا از دشمن فرصت گرفت تا یک شب بیشتر به راز و نیاز با معبود بپردازد.

امام جمعه خمینی شهر با ابراز تاسف بیان داشت: در یک جامعه اسلامی هنوز اهمیت نماز مورد توجه‌ افراد جامعه واقع نشده تاجاییکه در ادارات شاهد ضایع کردن وقت نماز به خاطر برگزاری جلسات اداری هستیم در حالیکه مراقبت از نماز وظیفه مؤمنان جامعه است

آیت الله موسوی با اشاره به این‌مطلب که تبلیغ بحث نماز در چه حدی است ؟ ادامه داد: تا کنون چقدر فضای موجود و رسانه برای نماز هزینه کرده اند و مبحث نماز نیاز به گفتمان دارد.

وی درخواست اسلام از خواندن نماز را تربیت صحیح برشمردو گفت: در یک خانواده رفتار والدین در برخورد نماز خواندن فرزندان باید به گونه ای باشد که فرزندان جذب نماز شوند و با بکار بردن الفاظ ناصحیح باعث فاصله فرزندان از اعتقادات و اسلام نشویم.

امام جمعه خمینی شهر اهمیت دادن به نماز را حائز اهمیت برشمردو خاطر نشان‌کرد: نمازی که به شکل صحیح اقامه شود باعث کاهش آسیب‌های اجتماعی خواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`