موج
کدخبر : ۴۰۵۱۸۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-405187

شهرام حبیب‌زاده خبر داد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: طی شبانه‌روز گذشته 37 بیمار جدید مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان بستری شده اند.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، شهرام حبیب‌زاده ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با اشاره به وضعیت و آمار کرونایی در استان اردبیل، گفت: در شبانه‌روز گذشته، 37 بیمار قطعی مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شدند که تعداد بیماران بستری به 187 نفر رسید.

وی افزود: در این مدت خوشبختانه 35 بیمار با بهبودی نسبی از مراکز درمانی استان ترخیص شدند و 95 بیمار نیز به‌صورت سرپایی تحت نظر هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل بیان کرد: 43 بیمار مبتلا به کرونا در شرایط نامساعد در بخش مراقبت‌های ویژه بستری بوده و متاسفانه 5 بیمار کرونایی نیز در شبانه‌روز گذشته فوت کرده است.

حبیب زاده با اشاره به تزریق بیش از یک‌میلیون و 508 هزار و 453 دُز واکسن کرونا در استان اردبیل، تصریح کرد: 862 هزار و 510 دُز مربوط به مرحله اول و 642 هزار و 246 دُز نیز مربوط به مرحله دوم واکسیناسیون بر علیه کرونا است.

وی تاکید کرد: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و تزریق واکسن تنها راه کنترل و کاهش این بیماری است و افرادی که تاکنون اقدام به تزریق واکسن نکرده‌اند سریعا جهت دریافت واکسن به مراکز تعیین شده مراجعه کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: براساس‌ آخرین وضعیت اعلام شده توسط وزارت بهداشت، هم اکنون شهرستان مشگین شهر در وضعیت نارنجی، شهرستان های اردبیل، پارس آباد، گرمی و بیله سوار در وضعیت زرد و شهرستانهای خلخال، نمین، کوثر، سرعین، نیر و اصلاندوز در وضعیت آبی قرار دارند.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`