موج
کدخبر : ۴۰۵۱۰۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-405103

حجت‌الاسلام و المسلمین اسماعیل پاک‌نژاد:

مسئول دفتر نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان گفت: امروز در استان نیازمند به کار تشکیلاتی و منسجم هستیم و نیاز است در این زمینه یک قرارگاه فرهنگی با حضور دانشجویان فعال فرهنگی در دانشگاه های آزاد اسلامی استان شکل گیرد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، حجت‌الاسلام و المسلمین اسماعیل پاک‌نژاد مسئول دفتر نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان در نشست صمیمی با فعالین فرهنگی، مسئولین و نمایندگان تشکل‌ها در دانشگاه آزاد اسلامی واحد میناب اظهار داشت: متاسفانه بیماری کرونا آسیب های مختلفی را در جامعه به‌ وجود آورد، یکی آسیب هایی که در فضای جامعه بسیار مشهود است، آسیب های فرهنگی است. 

وی با بیان اینکه در فضای جامعه و دانشگاه شاهد این آسیب هستیم و تفاوت‌های فاحشی در اجرای برنامه های فرهنگی از زمان قبل از شیوع این بیماری وجود دارد، افزود: بسیاری از برنامه های فرهنگی و مذهبی به بهانه کرونا به دلیل حضور تجمیعی وجود نداشت، خوشبختانه امسال ظرفیت اجرای بسیاری از برنامه ها وجود دارد. 

مسئول دفتر نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان با اشاره به اینکه شرایط دارد به سمتی پیش می رود که دانشجویان در دانشگاه حضور پیدا کنند، گفت: نزدیک به دوسال دانشجویان از فضای دانشگاهی دور بوده اند و دانشجویان ورودی جدید ذهنیتی از فضای دانشگاه ندارند. 

حجت‌الاسلام و المسلمین پاک‌نژاد گفت: دانشجویان‌ باید قبل از وارد شدن به مرحله کار و جامعه در فضای تجربی دانشگاه فعالیت های خودشان را دنبال کنند تا برای پذیرفتن مسئولیت ها در جامعه آماده شود. 

وی با بیان اینکه در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، مطالبه‌گری و ارتباط با مسئولان، دانشگاه بستر بسیار مطلوبی برای دانشجویان است تا در این فضا حضور پیدا کنند، عنوان کرد: در بحث مطالبه‌گری دانشجویی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است، دانشجویان می توانند نقش آفرینی خوبی داشته باشند و این دانشجویان هستند که باید در جامعه هوشیار و جلودار باشند. 

مسئول دفتر نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان با اشاره به اینکه نگاه جدید دانشگاه آزاد اسلامی نسبت به فضای سابق مدیریتی دانشگاه متفاوت است، اظهارداشت: نگاه دانشگاه آزاد اسلامی در کشور  به نسل انقلابی و تقویت نیروهای توانمند در فضای دانشگاه است و وظیفه ما در نهاد رهبری پشتیبانی، همراهی و کمک در این راه است. 

وی با بیان اینکه وظایف بسیاری بر دوش دانشگاه است، عنوان کرد: یکی از مهم‌ترین مسائل، حوزه فرهنگی و اجتماعی است که دانشجویان ما می خواهند با این مسائل در جامعه زندگی کنند.

حجت‌الاسلام و المسلمین پاک‌نژاد با اشاره به اینکه در حوزه فضای فرهنگی نیازمند اعتباراتی هستیم، گفت: بسیاری از کارها در حوزه فرهنگی بدون هزینه می توان برگزار شود، کانون معرفت رضوی در این زمینه ظرفیت بسیار خوبی است که قرار است در فضای دانشگاه ایجاد شود. 

وی با بیان اینکه امروز در استان هرمزگان نیازمند به کار تشکیلاتی منسجم هستیم گفت: نیاز است در این زمینه یک قرارگاه فرهنگی با حضور دانشجویان فعال فرهنگی در دانشگاه های آزاد اسلامی استان شکل گیرد تا دانشجویان استان هرمزگان با هم ارتباط پیدا کنند و فعالیت‌های به‌ صورت استانی توسط دانشجویان صورت گیرد. 

مسئول دفتر نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان عنوان کرد: نگاه مسئولین دانشگاه به تقویت و پشتیبانی از فعالین فرهنگی در دانشگاه باشد. 

میناب

*مسئولان دانشگاه از نظرات دانشجویان استفاده کنند 

محمود صباحی زاده رئیس شورای تخصصی فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان نیز در این نشست با اشاره به دغدغه های دانشجویان ، عنوان کرد: همه ما و دانشجویان در دانشگاه به‌ عنوان مسئولان فرهنگی هستیم و مشکلی در خصوص اعتبارت و اختصاص بودجه‌ای نداریم ولی اولویت دانشگاه برای برنامه ها این است که اثر گذاری بسیار و هزینه های کمتری داشته باشد. 

وی با بیان اینکه راه اندازی مرکز مشاوره دانشگاه یکی از اقداماتی است که باید پیگیری شود و در اولویت باشد، اظهارداشت: برگزاری اردو، جلسات هم‌اندیشی، نشست های مجازی و...، می تواند در جذب افراد تاثیرگذار باشد، متاسفانه در واحد دانشگاهی میناب تعداد دانشجویانی که با دانشگاهی همکاری دارند به دلایل متعددی، کم است. 

صباحی زاده با اشاره به اینکه باید راه های ارتباطی با دانشجویان ایجاد کرد، گفت: از ظرفیت داشنجویان نباید غافل شویم و به مناسبت های مختلف باید با دانشجویان ارتباط برقرار کنیم، حضور جدی شما دانشجویان فعال در صحنه بسیار مهم است. 

وی اظهارداشت: حضور در جشنواره های مختلف و کرسی‌های آزاد اندیشی فرصت بسیار خوبی است، از واحد دانشگاهی میناب انتظار بیشتری در خصوص شرکت دانشجویان در فعالیت‌های فرهنگی با توجه به پیشینه بسیار خوب آن، داریم.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس عنوان کرد: نگاه دانشگاه بر این است دانشجو در دانشگاه فعالیت داشته باشد، تجربیات لازم را کسب کند تا پخته و آماده حضور در جامعه شود. 

رئیس شورای تخصصی فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان گفت: انتظار می رود دانشجویان کارهای فرهنگی دانشگاه را دست بگیرند و این موضوع با پیگیری و مطالبه‌گری صورت خواهد گرفت، دانشگاه آزاد اسلامی افتخار می کند که در راستای منویات مقام معظم رهبری گام بردارد. 

وی اظهارداشت: دانشگاه آزاد اسلامی جای برای تربیت و کادر سازی دانشجوی انقلابی و مدیران آینده در تراز انقلاب اسلامی است و مسئولان واحد دانشگاهی از نظرات دانشجویان استفاده کنند. 

گفتنی است، در این نشست دانشجویان به مسائل و مشکلات حوزه فرهنگی این واحد دانشگاهی اشاره کردند.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`