موج
کدخبر : ۴۰۴۷۸۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-404785

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان:

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با اشاره به مبحث اعسار و شرایط معسر خاطرنشان ساخت: قضات شریف در خط مقدم این عرصه نقش مهمی دارند که با بررسی و رسیدگی سریع به پرونده ها در صورت اثبات دستور اقدام سریع صادر نمایند.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در دیدار رییس کل دادگستری استان اصفهان ضمن تبریک انتصاب حجت‌الاسلام والمسلمین جعفری به این سمت، بر استمرار روحیه عدالت گستری مجموعه دستگاه قضایی استان تأکید کرد و بیان داشت: توجه به اجرای سیاست کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها در قوه قضاییه از جمله مهمترین مطالبات است.

وی با اشاره به مبحث اعسار و شرایط معسر از دیدگاه اسلام و روایات خاطرنشان ساخت: قضات شریف در خط مقدم این عرصه نقش مهمی دارند که با بررسی و رسیدگی سریع به پرونده ها و درخواست های اعسار زندانیان ، در صورت اثبات دستور اقدام سریع صادر نمایند و نیز با بهره مندی از ظرفیت های قانونی موجود می‌توان در اجرای این سیاست راهبردی قوه قضاییه اقدام سریع و اجرایی صورت داد.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان در ادامه بر درمان و برخورد با معتادان توصیه و بیان داشت: اگر مصرف‌کنندگان مواد مخدر از مواهب اجتماعی محروم شوند، رغبت به این کار کاهش می‌یابد همان‌گونه که وجود محدودیت در برخی از مشاغل سبب شده که آمار افراد معتاد در این مشاغل صفر باشد بنابراین باید قوانین مناسب و بازدارنده ای وضع شود، آنان باید از عواقب شوم این بلای خانمان سوز آگاه شوند و از ترس محرومیت اجتماعی به سمت مواد مخدر نروند.

حجت‌الاسلام و المسلمین جعفری نیز در ابتدای این دیدار با ابراز خرسندی از حضور در استان شهیدپرور اصفهان بیان داشت: با تمامی قوا آماده تحقق منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و اجرای سیاست های عالی قوه قضاییه بر اساس سند ارتقا یافته تحول قضایی در استان هستیم.

وی افزود: نقشه راه در پیشبرد اهداف همچون چراغ راه در پیش روست و با همکاری و همدلی همکارانم در دادگستری و نیز سایر مسؤولان اجرایی استان در اجرای این محورهای راهبردی و پاسخگویی به مطالبات مردمی گام بر خواهیم داشت.

امام جمعه اصفهان در پایان ارشادات و راهنمایی‌های علما و استادان اخلاق استان اصفهان را لازم و تأثیرگذار در موفقیت در این مسیر و خدمت هرچه بهتر به مردم دانست.

امام جمعه اصفهان ق

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`