موج
کدخبر : ۴۰۴۲۶۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-404265

ایرج ناصری‌مقدم:

مدیر سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی بیان کرد: بذر‌های توزیع شده میان کشاورزان استان شامل گندم و جو و ۷۰ درصد بذر خریداری شده بذر اصلاح شده است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، ایرج ناصری‌مقدم مدیر سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی در خبری اعلام کرد: چهار هزار و ۶۸ تن انواع بذور اصلاح‌شده و باکیفیت برای انجام کشت پاییزه در اختیار کشاورزان استان قرار گرفته است.

ناصری‌مقدم در ادامه این خبر اضافه کرد: از ابتدای امسال ۱۱ هزار و ۴۳ تن بذر توسط تشکل‌های شبکه تعاون روستایی در استان خریداری شده که چهار هزار و ۶۸ تن آن پس از بوجاری و اصلاح بین کشاورزان متقاضی توزیع شده است.

مدیر سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی همچنین تصریح کرد: بذر‌های توزیع شده میان کشاورزان استان شامل گندم و جو و ۷۰ درصد بذر خریداری شده بذر اصلاح شده است و مجموعا سه هزار و ۵۴۵ تن بذر گندم اصلاح شده خریداری شده که هزار و ۵۶۸ تن آن توزیع شده است.

وی همچنین درادامه متذکر شد و گفت: همچنین بذر اصلاح شده جو به میزان چهار هزار و ۲۲۹ تن خریداری شده که ۲ هزار و ۴۳۳ تن آن در بین کشاورزان متقاضی توزیع شده است.

ناصری مقدم در خاتمه یادآور شد: مهمترین اهداف اصلاح نباتات بهبود بخشیدن به کیفیت، افزایش تولید در واحد سطح، مقاومت در برابر آفات و بیماری‌ها و مقاومت در برابر تنش‌های محیطی است و یکی از مهم‌ترین دلایل افزایش استفاده از بذر‌های اصلاح شده، مقاومت آن در برابر شرایط نامساعد محیطی و آفات است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`