موج
کدخبر : ۴۰۴۱۸۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-404185

مسئول آموزش، ترویج و مشارکت های مردمی اداره کل منابع طبیعی مازندران_ نوشهر:

مسئول آموزش، ترویج و مشارکت های مردمی اداره کل منابع طبیعی استان مازندران_ نوشهر گفت: آموزش و پرورش شهرستان چالوس با منابع طبیعی تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران نوشهر، سید رضا موسوی در حاشیه مراسم به مهم ترین اهداف این تفاهم نامه اشاره کرد و اظهار داشت: امضای این تفاهم نامه به منظور افزایش آگاهی دانش آموزان، مدیران و معلمان در زمینه منابع طبیعی و آبخیزداری و با هدف حفاظت و حراست از این منابع ارزنده و خدادادی از طریق آموزش های مستمر توسط کارشناسان منابع طبیعی و بر اساس برنامه زمانبندی می باشد.

وی ادامه داد: ترویج فرهنگ منابع طبیعی، جذب دانش آموزان علاقه مند در طرح ملی همیاران طبیعت دانش آموزی، برگزاری همایش های مشترک و تثبیت و تداوم آموخته ها در قالب برنامه های اجرایی برای کودکان با برگزاری مسابقات، انشا و مقاله نویسی، نقاشی از دیگر اهداف این تفاهم نامه است.

مسئول آموزش، ترویج و مشارکت های مردمی اداره کل منابع طبیعی استان مازندران_ نوشهر به آموزش مربیان و آموزشیاران با توجه به نیازهای تعیین شده اشاره کرد و بیان داشت: تهیه مطالب مرتبط با منابع طبیعی، برگزاری کارگاههای آموزشی مشترک برای معلمان و مربیان و تشویق دانش آموزان برتر از تعهدات اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری در تفاهم نامه آموزش و پرورش و منابع طبیعی است.

مدیر آموزش و پرورش چالوس نیز در ادامه مراسم ضمن حمایت از مقوله حفظ و صیانت از منابع طبیعی گفت: مدارس بهترین مکان برای نهادینه کردن فرهنگ حفظ محیط زیست و منابع طبیعی هستند.

مهدی سام افزود: ویراستاری، ساده نویسی و آماده سازی محتوای بسته های آموزشی و همکاری در برنامه ریزی و اجرای طرح های آموزش کودکان و دوستداران طبیعت از مهمترین تعهدات آموزش و پرورش چالوس بر اساس این تفاهم نامه است.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان چالوس هم به همکاری در زمینه ترویج فرهنگ حفظ و احیاء منابع طبیعی با بهره‌گیری از توان فرهنگیان و دانش‌آموزان اشاره کرد و اظهار داشت: این تفاهم نامه یکی از اولویت‌ها و برنامه‌های اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان چالوس است.

هادی بزرگی افزود: ترویج فرهنگ درختکاری وحفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی در بین دانش‌آموزان می‌تواند زمینه‌ساز توسعه و حفاظت بهینه از منابع طبیعی و افزایش توجه به طبیعت خدادادی در سطح استان باشد.

وی با اشاره به امضای تفاهمنامه بین وزارت آموزش و پرورش و سازمان جنگل‌ها تصریح کرد: بر اساس این تفاهم‌نامه تشکل حافظان منابع طبیعی در مجموعه آموزش و پرورش استان تشکیل و با همکاری سازمان دانش‌آموزی کارت همیار طبیعت برای دانش‌آموزان شهرستان چالوس صادر می‌شود.

به گزارش موج مازندران، تاکنون بیش از 450 نفر از دوستاران منابع طبیعی در سطح شهرستان عضو همیار طبیعت شده اند که بیش از نیمی از این افراد را دانش آموزان و معلمین تشکیل می دهند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`