موج
کدخبر : ۴۰۳۸۲۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-403821

مدثر تیموری:

رییس پارک ملی تندوره درگز بیان کرد: به منظور جلوگیری از شیوع بیماری علاوه بر رصد و پیمایش منطقه، تمام آبشخورها و چشمه‌های پارک به طور مداوم ضدعفونی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، مدثر تیموری رییس پارک ملی تندوره درگز در خبری اعلام کرد: مهار بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک در این پارک و در حال حاضر هیچگونه مشکلی به لحاظ شیوع بیماری در پارک ملی تندوره نداریم.

تیموری در ادامه این سخنان افزود: بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک اواسط تابستان سال جاری در قسمت‌هایی از پارک ملی تندوره مشاهده شد که با انجام اقدامات پیشگیرانه سریع، بیماری مهار شده و از سرایت آن به سایر نقاط پارک جلوگیری شد.

رییس پارک ملی تندوره درگز همچنین تصریح کرد: همکاران ما به صورت مستمر در حال رصد حیات وحش هستند و توانستیم با کمترین تلفات بیماری را کنترل کنیم؛ به طوری که بعد از پیک بیماری که در مرداد ماه اتفاق افتاد، هیچگونه تلفاتی نداشتیم و در حال حاضر میزان آن صفر است.

وی در ادامه متذکر شد: به منظور جلوگیری از شیوع بیماری علاوه بر رصد و پیمایش منطقه، تمام آبشخورها و چشمه‌های پارک به طور مداوم ضدعفونی می‌شود در حال حاضر با مهار کامل بیماری هیچ گمشکلی به لحاظ شیوع بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک وجود ندارد.

تیموری با اشاره به نگرانی‌هایی که در رابطه با شیوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در منطقه وجود دارد تاکید کرد: چون در پارک ملی تندوره و در حواشی آن تالاب یا منبع آبی که محل گذر و استراحت پرندگان مهاجر باشد، وجود ندارد، همین موضوع عامل پیشگیرانه‌ای برای بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان است.

رییس پارک ملی تندوره درگز یادآور شد: در مورد بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان، مهمترین عامل پیشگیرانه رصد و پیمایش منطقه است. در همین راستا اخیرا و با همکاری دامپزشکی شهرستان تمام نقاطی که احتمال درگیری با این بیماری را داشتند، رصد شد و خوشبختانه تاکنون هیچ موردی از بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در پارک ملی تندوره مشاهده نشده است.

تیموری در خاتمه خاطرنشان کرد: همکاران ما به شرایط مسلط بوده و با آشنایی کامل نسبت به بیماری‌های حیات وحش به رصد و پایش منطقه می‌پردازند تا در صورت مشاهده هر گونه علائم بیماری اقدامات لازم، سریع و به موقع انجام شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`