موج
کدخبر : ۴۰۳۱۵۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-403153

معاون اداره کل امور تربیتی، مشاوره و پیشگیری از آسیبهای اجتماعی وزارت آموزش و پرورش تأکید کرد:

معاون اداره کل امور تربیتی، مشاوره و پیشگیری از آسیب های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش بر ضرورت توسعه کیفی جشنواره های حوزه مشاوره و پیشگیری تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، محمد مصطفوی در نشست تخصصی تیم دبیرخانه جشنواره تجارب برتر مشاوره ای با اشاره به عملکرد درخشان استان مازندران در دبیرخانه جشنواره همیار مشاور اظهار داشت: پیشنهاد استقرار دائمی این جشنواره در مازندران، در وزارت آموزش و پرورش مطرح شده و نگاه مثبتی به این موضوع وجود دارد.

وی ادامه داد: جشنواره همیار مشاور در دو دوره قبلی خود که به دبیری استان مازندران برگزار شد، شکلی علمی داشته و با همین رویکرد نیز برگزار شد و در بسته های در حال تدوین وزارت نیز، بحث همیار مشاور به عنوان یک برنامه کلیدی و مهم در حوزه مشاوره تعریف شده است.

معاون اداره کل امور تربیتی، مشاوره و پیشگیری از آسیب های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به عضویت 92 هزار دانش‌آموز کشور در برنامه همیار مشاور تصریح کرد: همیاران مشاور در مقطع متوسطه اول و دوم در 6 سطح طبقه بندی شده و بر اساس 6 رنگ و سطح تعریف شده، آموزشهای لازم را دریافت می کنند.

وی تأکید کرد: به دنبال توسعه کمی در این حوزه نیستیم و تقویت، توسعه کیفی و توانمندسازی در این موضوع را در دستور کار خود داریم.

مصطفوی بر ایجاد گفتمان سازی در برگزاری جشنواره تجارب برتر مشاوره ای تأکید کرده و گفت: در جشنواره تکنیک‌های برتر مشاوره‌ای به دنبال گفتمان سازی، درمان مشاوره‌ای، ایجاد دستاورد و بازخورد مناسب هستیم و این توان در تیم حوزه معاونت پرورشی مازندران برای اجرای مطلوب این جشنواره وجود دارد.

وی تصریح کرد: گفتمان سازی در این حوزه، منجر به مطالبه گری و ایجاد عزت نفس در مشاوران می شود و از همین رو برای ایجاد گفتمان سازی لازم است تا از ظرفیت اساتید دانشگاهی به نحو مطلوب استفاده شود.

معاون اداره کل امور تربیتی، مشاوره و پیشگیری از آسیب های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش با تأکید بر ضرورت کمک دیگر دبیرخانه ها به دبیرخانه این جشنواره خاطرنشان ساخت: اگر به دنبال نگاه نو در حوزه پرورشی هستیم باید از حوزه مشاوره حمایت جدی کرده و رویکرد جدیدی به این حوزه داشته باشیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`