موج
کدخبر : ۴۰۳۱۱۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-403119

محمد کریمیان :

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام با اشاره به اینکه در روزهای گذشته روند ابتلا به کرونا در سطح استان افزایش یافته است،گفت: مسئولان استان نگران این هستند که پیک ششم به وقوع بپیوندد، انتظار می رود که مردم استان با رعایت پروتکلهای بهداشتی و همچنین رعایت فاصله اجتماعی و واکسیناسیون عمومی، از وقوع پیک ششم جلوگیری و سلامتی را به خود هدیه کنند.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام دکتر محمد کریمیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام  در نود و چهارمین جلسه ستاد استانی مدیریت مقابله با کرونا  که در محل سالن اجتماعات استانداری ایلام  برگزار شد،افزود:از ابتدای شیوع بیماری کرونا تا امروز، تعداد 62 هزارو 904 نفر به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند و متاسفانه تعداد یک هزارو 120 نفر از هم استانی‌هایمان نیز جان خود را از دست داده اند.

وی اظهار داشت: در حال حاضر تعداد 160 بیمار مبتلا به کرونا در سطح بیمارستان های استان بستری هستند و مراحل درمان و مراقبت های مربوطه به آنان در حال طی شدن است و تعداد 61 هزارو 227 مورد نیز از بیماران مبتلا به کرونا در سطح استان بهبودی کامل یافته اند.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام تصریح کرد: در شهریورماه سال جاری  تعداد 33 هزارو 19 مورد از افراد مشکوک به کرونا نمونه گیری شده که از این رقم تعداد 7 هزارو 566 مورد مثبت اعلام شده و تعداد 2 هزارو 200 نفر نیز در بیمارستان ها بستری شده و متأسفانه تعداد 143 نفر از هم استانی‌هایمان به واسطه ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند.

کریمیان خاطرنشان کرد: از ابتدای مهرماه  سال جاری تاکنون نیز تعداد 34 هزارو 674 مورد نمونه گیری انجام شده و تعداد 3 هزارو 947 مورد مثبت کرونا و تعداد یک هزارو 159 نفر در بیمارستانهای استان بستری شده و 67 مورد در این مدت فوت شده است.  

وی ادامه داد: در مقایسه 16 لغایت 22 مهرماه نسبت به 23 لغایت 29 مهرماه؛ تعداد نمونه گیری 8.8 درصد کاهش، تعداد مبتلایان 15.5 درصد افزایش، تعداد بستری‌ها 16.8 درصد کاهش و تعداد فوتی‌ها نیز 23 درصد افزایش داشته است.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام با اشاره به اینکه تعداد واکسن دریافتی 812 هزارو 677 دز و کل واکسیناسیون انجام شده تعداد 569 هزارو 451 دز است،گفت: واکسیناسیون نوبت اول انجام شده تعداد 361 هزارو 807 دز و واکسیناسیون نوبت دوم انجام شده 207 هزارو 225 دز و درصد پوشش 12 تا 18 سال، تعداد 34 هزارو 981 دز و درصد پوشش واکسیناسیون در استان جمعیت 12 تا 18میزان 67.6 درصد است و درصد پوشش کامل واکسیناسیون در استان 43.6 درصد و موجودی واکسن در گردش در استان نیز 240 هزارو 220 دز بوده است.

جمیل صادقی

همچنین معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام با بلیان اینکه بیشترین میزان واکسن های کرونایی مصرف شده در ایلام سینوفارم و آسترازنکا بودند و برکت در جایگاه سوم قرار گرفته است، گفت: پیشتر واکسن برکت در جایگاه دوم مورد استقبال عموم مردم استان بود اما به دلیل کمبود آسترازنکا از آن پیشی گرفته است.

دکتر جمیل صادقی فر با اشاره به اینکه هم اکنون چندین نوع واکسن کرونا در استان موجود است و مشکلی از نظر موجودی واکسن در استان وجود ندارد، افزود: تزریق واکسن کرونا مادران باردار ایلامی مطلوب نیست و در حال حاضر 54 درصد مادران بازدار تزریق واکسن کرونا انجام شده که در شرایط مطلوبی نیست.

وی با بیان اینکه در حال حاضر دلیل عدم استقبال مادران برای تزریق واکسن مشخص نیست و با توجه به خطر ابتلا به کرونا باید هرچه سریعتر این افراد برای تزریق واکسن اقدام کنند، اظهار داشت:میزان تزریق واکسن کرونا دانش آموزان ایلامی به 66.7 درصد رسیده است

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام از استقبال دانش آموزان ایلامی در برخی شهرستانها همچون بدره خبر داد و تصریح کرد: درصد استقبال دانش آموزان این شهرستان به بالای 90 درصد رسیده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`