موج
کدخبر : ۴۰۲۸۷۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-402870

جواد باذلی:

رییس دانشگاه علوم پزشکی گناباد بیان کرد: یکی از مشکلاتی که در حال حاضر در بحث واکسیناسیون با آن روبه‌رو هستیم، تبلیغات ضد واکسن است که از سوی افرادی با اهداف نامشخص مطرح می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، جواد باذلی رییس دانشگاه علوم پزشکی گناباد در سخنانی اعلام کرد: در زمینه واکسیناسیون هیچ‌گونه مشکلی در شهرستان نداریم اما تبلیغات ضد واکسن بر ذهنیت مردم و به خصوص والدین دانش‌آموزان تأثیر گذاشته و استقبال از واکسیناسیون در روزهای اخیر تا حدودی کم شده است.

باذلی در ادامه این سخنان متذکر شد: واکسیناسیون در شهرستان از طریق مراکز تجمیعی و مراکز جامع سلامت در حال انجام است همچنین  به منظور سرعت بخشیدن به روند واکسیناسیون ، تیم‌های سیار واکسیناسیون هم از چند روز قبل در مرکز شهر مستقر شده‌اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گناباد در ادامه افزود: یکی از مشکلاتی که در حال حاضر در بحث واکسیناسیون با آن روبه‌رو هستیم، تبلیغات ضد واکسن است که از سوی افرادی با اهداف نامشخص مطرح می‌شود و متاسفانه این تبلیغات تا حدودی بر ذهنیت مردم و به خصوص والدین دانش‌آموزان تأثیر گذاشته و استقبال از واکسیناسیون نیز کمتر شده است.

وی همچنین تصریح کرد: تا تاریخ ۲۷ مهر ماه حدود ۱۰۷ هزار دوز واکسن در شهرستان گناباد تزریق شده است که از این تعداد حدود ۳۵ هزار نفر هر دو دوز واکسن را دریافت کرده‌اند و تا کنون حدود ۴۹ درصد از افراد رده سنی ۱۰ تا ۲۰ سال شهرستان واکسینه شده‌اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گناباد ادامه داد: با توجه به برنامه‌ریزی‌هایی که برای بازگشایی مدارس در روزهای آینده شده، توصیه ما به والدین این است که واکسیناسیون دانش‌آموزان را جدی بگیرند و تحت تأثیر تبلیغات ضد واکسن قرار نگیرند و چنانچه تا کنون برای واکسن مراجعه نکرده‌اند هر چه سریع‌تر اقدام کنند.

باذلی یادآور شد: تعداد واکسن در شهرستان به اندازه کافی وجود دارد و پاسخگوی مراجعه حداکثری همشهریان  هستیم و چنانچه لازم باشد قادر به افزایش ظرفیت‌های واکسیناسیون نیز می باشیم و شهرستان آمادگی کامل برای مواجهه با پیک ششم را دارد و امیدواریم پیک ششم اتفاق نیفتد اما در صورت احتمال وقوع پیک ششم، آمادگی لازم برای رویارویی با آن را داریم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گناباد همچنین گفت: پیک پنجم یکی از سخت‌ترین پیک‌های شیوع کرونا در بسیاری از نقاط کشور بود اما خوشبختانه در شهرستان گناباد خیلی راحت و بدون هیچ مشکلی این پیک را رد کردیم و با توجه به تجربه‌هایی  که از پیک پنجم داریم و با  آمادگی‌هایی که خواهیم داشت نگران موج ششم نیستیم مگر اینکه شرایط خیلی متفاوت از قبل باشد.

وی با اشاره به وضعیت فعلی شهرستان به لحاظ شیوع کرونا تاکید کرد: تا چند روز قبل آمارها روند کاهشی داشتند اما یکی دو روز است که آمارها ثابت شده و با توجه به عادی‌انگاری‌هایی که اخیرا صورت گرفته افزایش آمار مبتلایان در روزهای آینده دور از انتظار نیست.

باذلی در خاتمه خاطرنشان کرد: در حال حاضر تنها راه پیشگیری و مقابله با بیماری واکسیناسیون و رعایت پروتکل‌های بهداشتی است و نادیده گرفتن هر یک از این موارد زمینه‌ساز اوج‌گیری مجدد بیماری در جامعه خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`