موج
کدخبر : ۴۰۲۳۳۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-402335

مجید جعفری‌نژاد:

معاون اجرایی حوزه بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد: وجود برخی از عوارض واکسیناسیون در تمام گروه‌های سنی امری طبیعی و ناشی از تولید آنتی‌بادی در بدن است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، مجید جعفری‌نژاد معاون اجرایی حوزه بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خبری عنوان کرد: عوارض واکسیناسیون در کودکان و نوجوانان همانند سایر گروه‌های سنی تا ۴۸ ساعت پس از تزریق طبیعی است و والدین نباید از این بابت نگرانی داشته باشند.

جعفری‌نژاد در ادامه این خبر افزود: واکسن کرونا به دلیل ایجاد آنتی‌بادی در بدن، بعد از تزریق علائمی از خود بروز می‌دهد که بروز این عوارض در کودکان و نوجوانان تا مدت ۲ شبانه روز طبیعی است و البته اگر بیش از آن طول کشید باید برای درمان به پزشک مراجعه شود.

معاون اجرایی حوزه بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد همچنین تصریح کرد: وجود برخی از عوارض واکسیناسیون در تمام گروه‌های سنی امری طبیعی و ناشی از تولید آنتی‌بادی در بدن است، بنابراین کودکان و نوجوانان نیز ممکن است بعد از واکسیناسیون با علائمی مانند تب، بی‌حالی، سردرد و احساس کوفتگی در بدن روبه رو شوند.

وی در ادامه تاکید کرد: اگر پس از ۲ روز علائم با مصرف مایعات و استراحت رو به بهبودی نرفت و فرد همچنان احساس بیماری داشت، باید به پزشک معالج مراجعه کند، زیرا احتمال همزمانی ۲ کرونا و یا ابتلا به بیماری دیگری وجود دارد.

جعفری نژاد در خاتمه متذکر شد: برای واکسیناسیون کودکان و نوجوانانی که دچار بیماری‌هایی مانند نقص سیستم ایمنی بدن و یا بیماری‌های تنفسی هستند، باید قبل از تزریق واکسن با پزشک معالج مشورت شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها