موج
کدخبر : ۴۰۱۷۵۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-401756

محمد شجعی:

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر: با ایجاد دبیرخانه با محوریت ایستگاه تحقیقات شهرستان با تشکیل این دبیرخانه جهاد کشاورزی و سایر ارگان‌های عضو در کارگروه مسائل بر اساس تصمیمات گرفته شده امور به سرانجام می‌رسد و تهدیدات به فرصت تبدیل خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، محمد شجعی مدیر جهاد کشاورزی کاشمر در خبری اعلام کرد: وضعیت بارش‌های آینده کشور مطلوب نیست و بر همین اساس بر اجرای طرح‌های کلان آبخیزداری و آبخوان داری و همچنین همکاری و مدیریت واحد و تبدیل کردن تهدیدها به فرصت تأکید می شود.

شجعی در ادامه این خبر اضافه کرد: با وجود در اختیار داشتن اکثر منابع متأسفانه هنوز برای تأمین امنیت غذایی با مشکل مواجه هستیم و ناگزیر باید برای جنگ آینده که جنگ آب است خود را آماده کنیم، زیرا اگر برای آینده برنامه ریزی درست و مدون نداشته باشیم قطعا با مشکل روبه رو خواهیم شد.

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر همچنین تصریح کرد: پیشنهاد ایجاد دبیرخانه با محوریت ایستگاه تحقیقات شهرستان را ارائه کرده ایم که با تشکیل این دبیرخانه جهاد کشاورزی و سایر ارگان‌های عضو در کارگروه مسائل را مطرح و بر اساس تصمیمات گرفته شده امور به سرانجام می‌رسد و تهدیدات به فرصت تبدیل خواهد شد.

وی در ادامه تاکید کرد: یکی از مشکلات را احداث بی رویه استخر‌های غیر مجاز ذخیره آب کشاورزی دانست و بیان کرد: از عمده مشکلات حوزه آب و کشاورزی احداث بی رویه و بدون پشتیبانی کارشناسی می‌باشد هرچند هدف از ساخت این دست استخر‌ها ذخیره آب‌های سطحی و جلوگیری از هدر رفت آب بود،

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر ادامه داد: ولی متأسفانه سبب تبخیر مقدار زیادی از این آب شده است که با برنامه ریزی درست و ایجاد پوشش روی استخر می‌شود از تبخیر و هدر رفت آن جلوگیری کرد زیرا که اگر این منبع ازبین برود اقتصاد و معیشت نیز تحت الشعاع قرار خواهد گرفت.

شجعی در خاتمه این خبر متذکر شد: هدف کارگروه خشکسالی و مخاطرات کشاورزی، رسیدن به ایده‌ها و مصوبه‌های اجرایی است و بر آگاه سازی و آموزش کشاورزان در جهت بهینه مصرف کردن منابع تأکید می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`