موج
کدخبر : ۴۰۱۳۹۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-401397

استاندار ایلام:

استاندار ایلام با اشاره به اینکه پیش بینی، پیشگیری و مداخله صحیح و به موقع سه اصل مهم مدیریت بحران است، گفت:همه دستگاه‌های عضو ستاد مدیریت بحران استان موظف هستند دستورالعمل احتیاطی فصل سرما را اجرایی کنند.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، محمد نوذری استاندار ایلام در نشست ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی پاسخ به بحران استان به ابلاغ دستورالعمل احتیاطی فصل سرما توسط دولت خواستار اجرایی شدن آن توسط دستگاه‌های عضو ستاد مدیریت بحران استان شد و افزود: پیش بینی، پیشگیری و مداخله صحیح و به موقع سه اصل مهم در مدیریت بحران است که همه مدیران بایست به آن پایبند باشند.

وی ضمن تشکر از تلاش مجموعه این ستاد در مدیریت حوادث و اتفاقات مختلف، اظهار داشت: در تابستان گذشته علی رغم کاهش نزولات جوی و افزایش بی سابقه دمای هوا شاهد وجود برخی مشکلات در حوزه آب برق در کشور و استان بودیم که به سهم خود در جهت مدیریت اوضاع برنامه های مختلفی اجرا شد و اینجا بایست گفت که به نسبت استان های دیگر عملکرد موفقی داشته ایم.

رئیس ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی پاسخ به بحران استان در ادامه با اشاره به اینکه بر اساس پیش بینی های هواشناسی امسال هم پائیز کم بارشی خواهیم داشت، تصریح کرد: از مجموعه دستگاه های ذی ربط می خواهم که تمهیدات و ملاحظات پیشگیرانه لازم در حوزه ماموریتی خود اتخاذ نمایند.

استاندار ایلام ضمن تاکید بر مسئولیت پذیری و پاسخگویی در حوزه مدیریت بحران،خاطرنشان کرد: فرمانداران بایست ضمن پایش به موقع مخاطرات و مناطق آسیب پذیر به صورت متناظر نشست هایی ستاد مدیریت بحران را برگزار کنند و اقدامات پیشگیرانه خود را قبل از وقوع هر حادثه ای بکار گیرند.

نوذری ملاک و معیار عملکرد موفق مدیران را رضایت مردمی عنوان کرد و گفت: مسئولان بایست تمام تلاش خود برای کمک به رفع مسائل و مشکلات مردم انجام دهند و اگر جایی کمی و کاستی به خاطر برخی موارد خارج از حوزه مدیتی وجود دارد در جهت اقناع افکار عمومی تلاش کنند.

استاندار ایلام به سفر رئیس جمهور به استان اشاره کرد و گفت: این سفر که با یک برنامه ریزی درست و از پیش تعیین شده صورت گرفت حاوی خیر و برکت فراوان برای استان بود و برای شکل گیری این سفر بالغ بر 10 نشست با معاونین رئیس جمهور، وزارتخانه های مختلف برگزار و در این نشست ها بود که زمینه مطالبات اصلی استان که حول چهار محور مهم بود، شکل گرفت.

نوذری با بیان اینکه محور اول در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی استان بود که در این زمینه 4.5 میلیارد دلار بصورت ارضی و 500 میلیارد تومان بصورت ریالی اختصاص یافت،افزود:اولویت دوم در حوزه آب و خاک و کشاورزی بود که در این زمینه می توان به اختصاص 700 میلیارد تومان به سامانه گرمسیری اشاره کرد.

نماینده عالی دولت در استان به محور سوم سفر رئیس‌جمهور اشاره و در این مقوله اعتبارات مهمی به زیرساخت های اربعین و مرز، پروژه های مرزی و پروژه جاده ای و ریلی اختصاص یافت،اظهار داشت: در مجموع  4.5 میلیارد دلار بصورت ارزی و 2 هزار و 450  میلیارد تومان بصورت ریالی و یک هزار و 860 میلیارد تومان تسهیلات بانکی به استان در سفر رئیس‌جمهور به استان اختصاص یافت.

وی در ادامه از گردشگری بعنوان اولویت مهم و چهارم استان در سفر رئیس جمهور به استان یاد کرد و گفت: استان ایلام بعنوان عروس زاگرس ظرفیت بسیار مهم و عمده ای برای توسعه صنعت توریسم و گردشگری دارد که می توان با کمترین هزینه بیشترین فرصت برای اشتغالزایی ایجاد کرد.

استاندار ایلام تصریح کرد: در مجموع در سفر پرخیر و برکت رئیس جمهور و اعضای هیات دولت به استان 4.5 میلیارد دلار بصورت ارزی و 2 هزار و 450  میلیارد تومان بصورت ریالی و یک هزار و 860 میلیارد تومان بصورت تسهیلات بانکی به استان اختصاص یافت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`