موج
کدخبر : ۳۹۹۸۲۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-399820

مجید کاکی:

فرماندارشهرستان مرزی مهران با اشاره به اینکه 36 هزار زائر اربعین از 28 شهریور ماه سال جاری تاکنون از طریق مرز مهران وارد کشور شدند،گفت: از بامداد شب گذشته تا ساعت 8 روز نهم مهر ماه 6 هزار و 600 زائر از کشور عراق از طریق پایانه مرزی مهران وارد کشور شدند.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، مجید کاکی فرماندارشهرستان مرزی مهران با بیان اینکه تمهیدات امنیتی، انتظامی و بهداشتی در پایانه مرزی مهران تا زمان خروج همه زائران از پایانه مرزی مهران همچنان برقرار است و نظم خاصی در پایانه مرزی وجود دارد، افزود: پیک ورود زائران به کشور از طریق مرز مهران امروز جمعه است و براساس پیش بینی ها عمده زائران اربعین حسینی امروز جمعه از طریق پایانه مرزی مهران وارد کشور می شوند.

وی اظهار داشت: با تدابیر اتخاده شده و هماهنگی همه کمیته های قرارگاه عملیاتی اربعین مهران تاکنون هیچ مشکلی برای بازگشت زائران به کشور و انتقال آنان به مبدا وجود ندارد.

کاکی تصریح کرد: نشست قرارگاه ویژه ستاد اربعین بصورت روزانه با حضور استاندار و دستگاه های اجرایی هر روز ساعت 16 در مرز مهران برگزار می شود و برنامه ریزی و راهکاری لازم برای سهولت انتقال زائران بزگستی به مقصد و خدمات دهی به آنان اتخاذ می شود.

فرماندارشهرستان مرزی مهران خاطرنشان کرد: نیروهای دانشگاه علوم پزشکی مستقر در پایانه با تب سنجی و رپید تست تمامی زائران ورودی به کشور تست کرونا خواهد گرفت و افرادی که تست آنان مثبت باشد، علاوه بر ارائه آموزش لازم، از طریق وسایل نقلیه مجزا راهی محل سکونت خود می شوند و از طریق سامانه به دانشگاه علوم پزشکی مبدا مثبت بودن نتایج آن شخص ارسال می‌ شود.

وی گفت: 24 موکب با اشتیاق فراوان در حال پذیرایی از زائران هستند و 2 بیمارستان صحرایی و یک اردوگاه اضطراری در پایانه مرزی مهران راه اندازی شده و آماده خدمت. رسانی به زائران است.

آیا این خبر مفید بود؟

پربازدیدترین گروه

گفتگو

ارسال نظر:

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

گفتگو

دیگر رسانه ها

`