موج
کدخبر : ۳۹۹۶۳۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-399636

آئین رونمایی از مستند شهید احمد کریمی در قم برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، مراسم رونمایی از مستند خاطرات سردار شهید حاج احمدکریمی با عنوان (آخر رفاقت) با حضور امیر ونک معاون بازرسی ارتش جمهوری اسلامی و جمعی از مسوولان ملی و استانی ترتیب یافت.

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم در این مراسم بیان کرد: از دو سال گذشته موضوع زندگی شهید حاج احمدکریمی باهمکاری هم رزمندگان و دوستان وی آغاز شد و در تولید کتاب و مستند این شهید گرانقدر ۵۴ نفر از هم رزمندگان و دوستانش یاری گر سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم شدند.

ابوالقاسم مقیمی یادآور شد: برای ساخت و تهیه این مستند از بسیجیان دوران هشت سال دفاع مقدس تا سرداران و مسوولان بالارتبه نظامی کشور همکاری داشته اند تا زوایای زندگی این شهید بصورت بهتری به تصویر کشیده شود.

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم گفت: برخی از صحنه ها و تصاویری که در این مستند تولید شده برای نخستین بار است که قرار است از آنها رونمایی شود که بخشی از آنها از آرشیو تلوزیون عراق گردآوری شده است.

وی افزود: یکی از اهداف مهم این مستند قدردانی از دوستان و هم رزمندگان شهید احمد کریمی در طول دوران انقلاب و جنگ تحمیلی بوده است.

وی با بیان اینکه قم خاستگاه انقلاب اسلامی است، اضافه کرد: مستند سازی انقلاب و دفاع مقدس باید در شهر مقدس قم بصورت جدی دنبال شود.

مقیمی گفت: به زودی و پس از تملک نهایی ملک، خانه موزه شهید کلهری و شهید محسن فخری زاده توسط سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم راه اندازی خواهد شد.

به گفته وی، طی یک سال گذشته ۱۵ کتاب توسط سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم چاپ شده و به زودی تعداد این منشورات به ۲۰ عنوان اثر خواهد رسید.

شهید احمد کریمی فرمانده گردان حضرت فاطمه معصومه(س) لشکر ۱۷ علی بن ابیطالب(ع) بود. «آخر رفاقت» روایتی از سیره و سلوک رفتاری سردار شهید حاج احمد کریمی همچنین  روایت رفاقت های شهید کریمی با رزمندگان دفاع مقدس در دوره فرماندهی در لشگر ۱۷ علی ابن ابیطالب است که از زبان همرزمان او و با همت سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم تهیه و تدوین شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`