موج
کدخبر : ۳۹۹۱۴۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-399147

مهدی اصلانی:

بازرس کل استان ایلام گفت: جلوگیری از سرگردانی،معطلی و توقف های غیرضرور زائران ورودی مرز مهران در حین سوار شدن اتوبوس ها و کنترل نرخ فروش بلیط ضرورت دارد و می بایست مسئولان استان به این موضوع توجه کنند.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، مهدی اصلانی بازرس کل استان ایلام در بازدید هیات بازرسی از وضعیت اجرای مصوبه ستاد استانی ویژه اربعین، افزود: با پیشنهاد مناسب مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای در جلسات ستاد اربعین،مقرر شد که توقف گاه و پارک سوار اتوبوس های برون شهری زائران متفاوت از سنوات قبل به جای پایانه برکت، در پارک سوار مجاور پایانه مرزی تعیین شود.

وی اظهار داشت: در بازدید هیات بازرسی از وضعیت اجرای مصوبه ستاد استانی ویژه اربعین و آمادگی پارک سوارهای مذکور، ملاحظه شد در محل پارک سوار، تعداد زیادی خودروهای شخصی یا عمومی در محل مذکور پارک شده و مانع از خدمات اتوبوس ها می شود لذا تسریع در انتقال آنها به محل دیگر تاکید شد و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای، در بازدید روز یکشنبه،این مشکل را برطرف کرده است.

مدیرکل بازرسی استان به ضرورت استمرار جلوگیری ‌گیری از پارک خودروهای شخصی در پارک سوار اتوبوس ها، اتخاذ تدابیر لازم برای جلوگیری از سرگردانی و معطلی زائران در سوار شدن در اتوبوس ها تاکید و تصریح کرد: محل و چگونگی دریافت بلیط و پیشگیری از فروش بالاتر از نرخ مصوب و ثبت آمار فروش بلیط و صدور صورت‌حساب و وصول عوارض های قانونی و استفاده‌ از بنر و علائم راهنما برای هدایت زائران در سوار شدن اتوبوس ها مورد توجه ویژه قرار گیرد.

اصلانی با بیان اینکه نصب 2  بنر برای نشان دادن محل تجمع اتوبوس های تفکیکی شهرستان ها کافی نیست،خاطرنشان کرد: با پیشنهاد هیات بازرسی استان محل پارک اتوبوس ها کاملا تخلیه و آماده استقرار اتوبوس شد.

بازرس کل استان ایلام گفت: ضرورت لاین بندی با نصب علائم راهنما برای هدایت در سوار شدن اتوبوس ها به تفکیک استان های مقصد با جانمایی مشخص و با علائم راهنما و مشخص نمودن افراد راهنمای زائر و نحوه تهیه بلیط با اولویت فروش سامانه ای با تبلیغ مناسب در رادیو اربعین و رسانه ها مورد تاکید بازرسی کل استان است.

اصلانی افزود: با توجه به تأکیدات بازرسی کل استان و مصوبات ستاد اربعین استانی از اوسط شهریورماه سال جاری برای اصلاح و تعمیر پل ها، نصب علائم و خط کشی های دید در شب در کنار گذر غربی مهران به عنوان مسیری برای جلوگیری از ورود زائران به شهر مهران در جهت رعایت پروتکل های بهداشتی و پیشگیرانه کرونا، اقداماتی در ابن راستا توسط دستگاه ذیربط صورت گرفته ولی در آخرین بازدید نشان می دهد همچنان مسیر مذکور بازگشایی نشده است.

وی ادامه داد: ایراداتی از حیث نصب علائم راه و غیره دارد که نیازمند تسریع در تعیین تکلیف موضوع به جهت اهمیت جابجایی زائران از مسیر مذکور در مدت کوتاه باقیمانده تا موج بازگشت زائران اربعین حسینی است و این موضوع در چند مرحله مورد تاکید و پیگیری بازرسی بوده که انتظار می رود سریعتر و بموقع به سرانجام برسد.

بازرسی ایلام

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`