موج
کدخبر : ۳۹۷۰۲۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-397028

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران اعلام کرد:

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران از واکسیناسیون دو هزار 710 نفر از شهروندان و گروههای سنی واجد شرایط در مراکز تجمیعی واکسیناسیون این جمعیت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، دکتر غلامعلی فخاری اظهار داشت: در راستای ابلاغ ریاست جمعیت هلال احمر و با هدف تقویت تعامل بین بخشی و به منظور کمک به کادر بهداشت و درمان و تسریع در فرایند واکسیناسیون شهروندان، مقرر شد با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی در چند شهرستان، مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا با استفاده از ظرفیت جمعیت هلال احمر استان راه اندازی شود که مراکز مذکور در شهرستان های ساری، بهشهر و آمل تجهیز شد که عملیات تزریق واکسن به شهروندان و گروههای هدف نیز زیر نظر کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی استان در حال انجام است.

وی درباره ترکیب جنسی مراجعین به مراکز واکسیناسیون این جمعیت نیز ادامه داد: از مجموع 2710 نفر مراجعین واکسینه شده در مراکز تجمیعی هلال احمر مازندران 1342 نفر زن و 1368 نفر مرد بودند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران درباره نوع واکسن تزریقی نیز گفت: 2015 دُز از واکسن های تزریق شده از نوع سینوفارم، 405 دُز آسترازنکا، 215 دز کووبرکت و 75 دُز نیز از نوع سابرینا (کووپارس) بوده است.

وی افزود: 140 نفر عضو داوطلب و 163 نفر عضو جوان جمعیت هلال احمر استان در مراکز تجمیعی واکسیناسیون این جمعیت به عنوان واکسیناتور و ثبات مشارکت دارند.

فخاری بیان داشت: جمعیت هلال احمر استان از ابتدای شروع بحران کرونا با تمام ظرفیت خود به کمک متأثرین از این اپیدمی مرگبار شتافته و تاکنون چندین طرح استانی را به مرحله اجرا در آورده است.

وی تهیه و توزیع هزاران بسته معیشتی و بهداشتی، اجرای طرح ناظران سلامت، هاتفان امید و آمران سلامت و... را از جمله خدمات هلال احمر مازندران برشمرد و تصریح کرد: جمعیت هلال احمر استان با تمام ظرفیت امدادی و پشتیبانی و به کارگیری توان داوطلبان و جوانان تا پایان بحران کرونا در کنار مردم خواهد بود و از ارائه هیچ کوششی فروگذار نخواهد کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`