موج
کدخبر : ۳۹۶۷۱۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-396713

غلامرضا صیادی:

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر خراسان رضوی عنوان کرد: ارزیابی‌های اولیه صورت گرفته، حاکی از آن است که این حادثه در ۱۵ روستای شهرستان درگز، که در نزدیکی شهرستان قوچان قرار دارند، هیچ خسارت مالی و جانی نداشته‌ است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، غلامرضا صیادی معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر خراسان رضوی اعلام کرد: ۴۱ دستگاه چادر امدادی طی شب گذشته برای اسکان اضطراری خانواده‌های زلزله‌زده روستایی شهرستان قوچان برپا شد.

صیادی در ادامه این خبر اظهار داشت: درپی وقوع زمین لرزه‌ای به بزرگی ۵.۲ ریشتر ساعت هشت و ۳۲ دقیقه صبح دوشنبه حوالی قوچان تیم‌های ارزیاب و عملیاتی هلال احمر به مناطق زلزله‌زده اعزام شدند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر خراسان رضوی همچنین بیان کرد: در پی این حادثه در ۲ شهرستان قوچان و درگز وضعیت قرمز اعلام شد و شهرستان های چناران، کلات، مشهد و نیشابور نیز در وضعیت نارنجی و سایر شهرستانها در وضعیت زرد آماده‌باش قرار گرفتند.

وی تصریح کرد: در ارزیابی‌های اولیه صورت گرفته از مناطق نزدیک به کانون زلزله، بررسی های اولیه حاکی از آن است که این حادثه در ۱۵ روستای شهرستان درگز، که در نزدیکی شهرستان قوچان قرار دارند، هیچ خسارت مالی و جانی نداشته‌ است.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر خراسان رضوی افزود: شدت زلزله و خسارات جزیی ناشی از آن در شهرستان قوچان و روستاهای آن، ۱۰ تیم ارزیاب و عملیاتی به استعداد ۳۸ نفر در صبح روز حادثه - دیروز - به محل اعزام شده و موارد ترک خوردگی و ریزش دیوارهای فرسوده باغ ها را مشاهده و ثبت کردند.

وی در مورد نشست مدیریت بحران قوچان متذکر شد: با توجه به تصمیمات اتخاذ شده در این نشست نسبت به نصب چادر به شکل اردوگاهی و نیز فراهم ساختن امکانات مورد نیاز در مدارس روستاهای آسیب دیده از زلزله اقدام شد.

صیادی در خاتمه خاطر نشان کرد: اعزام پنج تیم تازه نفس برای نصب امکانات و تجهیزات اسکان اضطراری در شهرستان قوچان و علاوه بر این تعداد ۸۰ تخته پتو و موکت با نصب ۴۱ چادر به صورت اردوگاهی برای اسکان خانواده‌هایی که مایل به اسکان شبانه هستند، تامین شد اما مراجعه‌ای برای اسکان در این چادرها از سوی مردم صورت نگرفت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها