موج
کدخبر : ۳۹۶۴۵۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-396457

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج ازافتتاح پارک دانایی و بازگشایی پارک‌های شهر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج البرز، پیمان بضاعتی پوربا اشاره به اینکه طبق برنامه ریزی‌های صورت گرفته پارک دانایی تا یک ماه آینده به بهره برداری می‌رسد، اظهار کرد: عملیات احداث این پارک ۲۳ هکتاری از اواسط سال ۹۸ آغاز شده و تا یک ماه آینده به بهره برداری می‌رسد.

وی ادامه داد: این پارک شامل سه کیلومتر پیست دوچرخه سواری، سه کیلومتر پیست پیاده روی، مبلمان سنگی متناسب با بافت کوهستانی منطقه، آبنما، برکه ، آبشار و ... است.

وی توضیح داد: برای بهره برداری از این پارک اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان تخصیص یافته است.

این مسئول در ادامه با اشاره به بازگشایی مجدد همه پارک‌های کرج افزود: از چند روز گذشته همه پارک‌های کرج با حفظ پروتکل‌های بهداشتی پذیرایی شهروندان هستند.

بضاعتی پور در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به وضعیت سیستم آبیاری درختان معابر توضیح داد: آبیاری اغلب درختان کاشته شده در سطح معابر شهری از طریق تانکرهای آب صورت می‌گیرد و قطره‌ای نیست و صرفا درختان بلوارها از طریق سیستم قطره‌ای آبیاری می‌شوند.

وی افزود: این درختان اغلب هفته ای یا ۱۰ روز یکبار آبیاری می‌شدند ولی با توجه به کاهش محسوس منابع آب‌های زیرزمینی زمان پر شدن تانکرهای آب افزایش پیدا کرده است.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج گفت: اگر یک تانکر در یک شبانه روز ۲۴ سرویس آب می‌رساند حالا به ۱۲ سرویس رسیده است.

وی افزود: با این اوصاف در مقایسه با گذشته میزان آبدهی به درختان کاهش پیدا کرده و کمی نامنظم شده است که البته به خاطر کاهش باران و دبی چاه‌ها اجتناب ناپذیر است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها