موج
کدخبر : ۳۹۴۱۸۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-394187

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: نگاه دنیا، جامعه و مردم نسبت به حوزه‌های علمیه تغییر کرده است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در نشست مدیران استانی حوزه های علمیه خواهران بحث آینده نگری در برنامه ریزی ها را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: اگر نتوانیم آینده نگری داشته باشیم، دچار ایستایی و توقف خواهیم شد و در بعد مادی و معنوی عقب خواهیم ماند و نمی توانیم، پاسخگوی نیازهای امروز و فردای جامعه باشیم.

رییس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تاکید کرد: اصل برنامه ریزی در فعالیت ها، باید به گونه ای باشد که امکان تحقق آن در مقام اجرا و عمل امکان پذیر باشد و طوری برنامه ریزی نشود که مدیران و دست اندرکاران دچار برنامه زدگی و خمودگی شوند.

امام جمعه قم برنامه ریزی را یکی از بخش های مهم و اساسی برای دنیا در کنار توجه به آخرت و معنویت دانست و ادامه داد: امیرمؤمنان علی(ع) می فرمایند: «اگر کسی بدون تامل به آینده و افق آینده حرکت کند در معرض بلاها و مصیبت ها قرار خواهد گرفت.

وی افزود: ضروری است با توجه به انتظارات و پیشرفت جامعه، برنامه ریزی های کلان و روشنی برای آینده داشته باشیم و نیازمندی های مردم و جامعه را ببینیم.

دبیر شورای عالی حوزه های علمیه با اشاره به آیه ۳۳ سوره توبه «هُوَ الَّذِی أَرْسَلَ رَسُولَهُ بِالْهُدَی وَدِینِ الْحَقِّ لِیُظْهِرَهُ عَلَی الدِّینِ کُلِّهِ وَلَوْ کَرِهَ الْمُشْرِکُونَ؛ اوست خدایی که رسول خود را به هدایت و دین حق فرستاد تا آن را بر همه ادیان عالم تسلط و برتری دهد هر چند مشرکان ناراضی و مخالف باشند»، بیان داشت: این آیه مصداق بارز آینده نگری و افق روشن آینده است و دین اسلام لِیُظْهِرَهُ عَلَی الدِّینِ کُلِّهِ خواهد شد و سختی های امروز جامعه اسلامی نوید آینده ای روشن را می دهد.

وی با تاکید بر این که افق حوزه های علمیه خواهران باید افق بلند و روشنی باشد، گفت: برای رسیدن به این افق برنامه ریزی و آینده نگری لازم است و چشم اندازها باید روی میز مدیران باشد تا بتوانند در مقام اجرا و عمل با استفاده از آنها، استانداردها را ترسیم و عملیاتی کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها