موج
کدخبر : ۳۹۳۴۷۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-393470

حمیدرضا اسلامی:

مدیرکل انتقال خون خراسان رضوی عنوان کرد: پس از شیوع کرونا مراجعه مردم به پایگاه‌های اهدای خون کاهش یافت و خون سالم نیاز ضروری برای تمام افراد به ویژه بیماران محسوب می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، حمیدرضا اسلامی مدیرکل انتقال خون خراسان رضوی اظهار داشت: نیاز مبرم ۶۲ بیمارستان خراسان رضوی به خون و فرآورده‌های خونی با در نظر گرفتن اینکه، ذخایر خونی خراسان رضوی به دلیل کاهش شدید مراجعه مردم به پایگاه‌های اهدای خون کاهش یافته است.

حمیدرضا اسلامی در ادامه این خبر تاکید کرد: پس از شیوع کرونا در خراسان رضوی  مراجعه مردم به پایگاه‌های اهدای خون کاهش یافت که با ادامه این روند در روز‌های آینده پاسخگویی به بیماران نیازمند و مراکز درمانی با چالش جدی مواجه خواهد شد.

مدیرکل انتقال خون خراسان رضوی همچنین اضافه کرد: هم اکنون نیاز مبرم به خون و فرآورده‌های خونی سالم برای تامین خون مورد نیاز ۶۲ بیمارستان خراسان رضوی وجود دارد.

وی گفت: خون سالم نیاز ضروری برای تمام افراد به ویژه بیماران محسوب می‌شود و مصدومان حوادث رانندگی، مادران باردار و بیماران تالاسمی، هموفیلی و سرطانی نیاز بیشتری به خون و فرآورده‌های خونی سالم دارند.

اسلامی تصریح کرد: یکی از علل کاهش ذخایر خون با توجه به کاهش اهدا خون به باور غلط انتقال ویروس کرونا از این طریق برمی‌گردد در صورتی که ویروس کرونا با اهدای خون به افراد منتقل نمی‌شود.

مدیرکل انتقال خون خراسان رضوی بیان داشت: پایگاه امام رضا(ع) در نوبت صبح و عصر و سایر پایگاه‌های اهدای خون در نوبت صبح آماده پذیرش داوطلبان اهدای خون در این استان هستند.

اسلامی در خاتمه خاطر نشان کرد: خراسان رضوی پس از استان‌های تهران و شیراز سومین تولیدکننده خون در کشور به شمار می‌رود و هم‌ اکنون ۱۳پایگاه و مرکز اهدای خون در استان خراسان رضوی دایر است که ۶ مرکز آن در مشهد، پنج پایگاه در شهرستان‌های سبزوار، نیشابور، تربت حیدریه، گناباد و قوچان و ۲مرکز نیز در شهرستان‌های کاشمر و تربت‌جام مستقر است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها