موج
کدخبر : ۳۹۲۰۹۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-392096

مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان گفت: تاکنون 80 درصد فرهنگیان و جمعیت هدف آموزش و پرورش استان هرمزگان در برابر بیماری کرونا واکسینه شده اند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، ایرج بیت اللهی مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان اظهار داشت: در برنامه واکسیناسیون پوشش 100 درصدی فرهنگیان مد نظر است که برای اجرایی شدن این مهم  هماهنگی های لازم جهت واکسیناسیون آن دسته از افرادی که در زمان اجرای طرح به بیماری کرونا مبتلا بوده و یا اینکه از دوره بیماری آن ها کمتر از شش هفته گذشته، انجام شده است.
بیت اللهی  با تاکید بر اینکه در راستای برنامه های وزارت آموزش و پرروش، بازگشایى حضورى مدارس مستلزم اجراى اقدامات مختلف از جمله واکسیناسیون فرهنگیان است، خاطر نشان کرد: در استان هرمزگان همگام با سایر استان هاى کشور، مرحله اول واکسیناسیون از نهم مردادماه و به میمنت عید غدیرخم آغاز و طبق برنامه زمانبندی اجرایی شد.
وی افزود: در این طرح که شامل معلمان و عوامل اجرایى مدارس دولتى و غیر دولتى  نیروهاى حق التدریس و خرید خدمات، دانشجو معلمان، سرباز معلمان، مربیان پیش دبستانى، سوادآموزان نهضت سواد آموزى، کارکنان ادارات آموزش و پرورش، کارکنان و مربیان کانون های پرورش فکرى کودکان و نوجوانان، اساتید دانشگاه فرهنگیان، کارکنان نوسازى مدارس استان و همه گروه هاى وابسته به مدارس که شرایط دریافت واکسن را دارند، واکسینه شدند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان گفت: آن دسته از افرادی که مبتلا و یا مشکوک به بیمارى کرونا بوده اند و یا از دوران بیمارى آن ها کمتر از شش هفته گذشته بود، پس از بهبودی و گذشت زمان مناسب می توانند  با ثبت نام و مراجعه به مراکز واکسیناسیون،  واکسن دریافت کنند.
بیت اللهی ابراز داشت: در مرحله دوم واکسیناسیون فرهنگیان استان که در شهریور ماه اجرا مى شود، آمادگى واکسیناسیون مرحله اول این افراد نیز وجود دارد، بنابراین همکاران محترم هیچ نگرانی از بابت سهمیه واکسن نداشته باشند و سهیمه آنان محفوظ و در زمان مناسب با هماهنگى هاى لازم انجام خواهد شد.
​وی اذعان داشت: در پایان از عموم دست اندرکاران اجرای طرح واکسیناسیون فرهنگیان استان به خصوص همکاران پرتلاش حوزه  معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان که شبانه روز در این امر مهم همکاری و مساعدت نمودند قدردانی کرد و گفت: بدون تردید تامین سلامت فرهنگیان به عنوان پرچمداران نظام تعلیم و تربیت مهمترین دغدغه آموزش و پرورش در مدت همه گیری این بیماری است و از همه ظرفیت ها برای تحقق این مهم بهره خواهد گرفت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها