موج
کدخبر : ۳۹۱۳۸۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-391389

رئیس اداره حفاظت محیط زیست فریدونشهر خبر داد:

رئیس اداره حفاظت محیط زیست فریدونشهر از دستگیری 3 متخلف شکار زنده‌گیری ۲۶ قطعه پرنده سهره طلایی در شهرستان فریدونشهر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، محمد میکلانی اظهار داشت: 3 متخلف شکار  که برخلاف مقررات اقدام به زنده گیری ۲۶ سهره طلایی کرده بودند با همکاری نیروی انتظامی فریدونشهر(پاسگاه اسلام‌آباد) شناسایی و دستگیر شدند.

وی با بیان اینکه از متخلفان شکار   ادوات شکار شامل قفس، طناب، تور و سایر موارد کشف شد، گفت: آنها به مراجع قضایی شهرستان تحویل داده شدند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست فریدونشهر با بیان اینکه زنده‌گیری حیات وحش و پرندگان وحشی جرم محسوب می‌شود و مستوجب مجازات است، از شهروندان خواست: تا هرگونه موارد تخلف مربوط به شکار، زنده گیری و نگهداری غیرمجاز پرندگان وحشی و شکاری و سایر گونه‌های حیات وحش را از طریق شماره ارتباطات مردمی ۱۵۴۰ اطلاع رسانی کنند.

گفتنی است؛سهره‌ از پرندگان دانه‌خوار و حشره‌خوار با منقار کوتاه، مخروطی و قوی و پر و بال رنگارنگ است که بصورت دسته‌جمعی زندگی می‌کند. گونه طلایی‌اش بدلیل برخورداری از صدای آهنگین و سیمایی زیبا، مورد توجه متخلفان حیات وحش بوده و بعد از زنده گیری برای نگهداری در قفس به فروش می‌رسد

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها