موج
کدخبر : ۳۹۱۲۹۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-391291

کاندیدای تصدی پست شهرداری همدان

کاندیدای تصدی پست شهرداری همدان درباره نیروهای انسانی که از ۱۵ سال پیش و گاهی با عزل و نصب‌های یک شبه در شهرداری مشغول به کار هستند، خاطرنشان کرد: این موضوع با شایسته سالاری حل می‌شود و برای ورود به مجموعه شهرداری باید توان و تخصص افراد سنجیده شود.

به گزارش خبرگزاری موج همدان مجید یوسفی‌نوید  کاندیدای تصدی پست شهرداری همدان شنبه ۲۴ مرداد، در صحن شورا به‌عنوان هشتمین ارائه دهنده برنامه‌های شهرداری همدان  درباره نیروهای انسانی که از ۱۵ سال پیش و گاهی با عزل و نصب‌های یک شبه در شهرداری مشغول به کار هستند، خاطرنشان کرد: این موضوع با شایسته سالاری حل می‌شود و برای ورود به مجموعه شهرداری باید توان و تخصص افراد سنجیده شود.

کاندیدای تصدی پست شهرداری همدان گفت: در مرحله کنونی ایجاد شهرداری منطقه ۵ به صلاح شهرداری همدان نیست، چراکه باید ابتدا ۴ منطقه فعلی را تقویت و فعال کرد.

 ادامه داد: سازمان بازآفرینی که تعطیل شده است می‌تواند فعال شود اما مشکل فعلی اضافه کردن شهرداری منطقه ۵ نیست و اگر وضعیت فعلی را اصلاح کنیم کارها درست می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در صدور پروانه در شهرداری مشکل داریم، اظهارکرد: برخی از تخلف‌ها در این حوزه به دلیل قانون‌های سخت‌گیرانه است و روند صدور پروانه باید تسریع و ظرف یک ماه انجام شود.

یوسفی‌نوید در مورد کمبود پارکینگ در شهر همدان بیان کرد: کمبود جای پارک و پارکینگ در همدان به معظل تبدیل شده است و به دلیل نبود جای پارک، مردم خوردوهایشان را جلوی درب همشهریان پارک می‌کنند و به عبارتی شهرداری در ایجاد پارکینگ خوب عمل نکرده است‌

کاندیدای تصدی پست شهرداری همدان با اشاره به اینکه یک ضابطه برای کل شهر نوشته شده در حالی که هر منطقه ضابطه متفاوتی نیاز دارد، مطرح کرد: کنترل و نظارت شهرداری از مرحله فوندانسیون تا اتمام ساخت و ساز اتفاق نمی‌افتد و تنها اقداماتی در این راستا انجام شده است.

وی ادامه داد: برای حل این مشکل باید واحد امور مهندسین در مناطق ایجاد شود تا ناظرین به جای اینکه گزارش‌ها را به نظام مهندسی منتقل کنند به طور مستقیم به شهرداری انتقال دهند.

یوسفی‌نوید با بیان اینکه امکان تشکیل این واحد به دلیل نبود نیروی متخصص در شهرداری وجود ندارد، اظهار کرد: در صورت تشکیل واحد امور مهندسین بازدید و اقدام مناسب انجام می‌شود.

یوسفی‌نوید در رابطه با چگونگی انتخاب تیم مدیریتی در شهرداری گفت: به طور قطع در مورد نیروها قلع و قمع صورت نمی‌گیرد و انتخابات بر اساس شایسته سالاری انجام می‌شود.

کاندیدای تصدی پست شهرداری همدان اضافه کرد: تیم مدیریتی بر اساس اصول اخلاقی و کرامت چیده خواهد شد و هر کسی در خدمت به مردم موفق عمل کند شایستگی انجام کار را دارد.

یوسفی‌نوید با بیان اینکه مستغلات امکان ایجاد درآمد پایدار را دارد، اظهار کرد: باید در حوزه‌های مختلف بسته‌های سرمایه‌گذاری متفاوت تعریف کنیم و در این راستا اقدامات موثری قابل انجام است.

وی در رابطه با بحث الحاق روستاها به شهر و کلان شهر بودن همدان، مطرح کرد: کلان شهر بودن تعریف خاص خود را دارد اما اگر الحاق روستاها به شهر منوط به این باشد که روستاها از حالتی که دارند خارج شوند به صلاح شهر نیست‌ بنابراین روستاها با ضوابط خاص خود می‌توانند به شهر الحاق شوند.

یوسفی‌نوید  در ادامه بیان کرد: توسعه ساخت و ساز غیرمجاز، بار ترافیکی شهر و هدایت توسعه شهر به تخریب باغات منجر می‌شود و به صلاح شهر نیست.

وی در مورد پروژه‌های نیمه تمام در شهر همدان اظهار کرد: انجام کارهای نیمه تمام یک امر مهم در مدیریت شهری است و اگر پروژه‌ای ایراد دارد باید با نظر کارشناسان به اتمام برسد.

یوسفی‌نوید با بیان اینکه برای درآمد پایدار باید هزینه‌ها را مدیریت کرده و از استارتاپ‌ها و نخبگان استفاده شود، گفت: اگر دیدگاه‌مان نسبت به مسائل تغییر کند مشکلات مردم در همه حوزه‌ها قابل حل است

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`