موج
کدخبر : ۳۹۰۹۸۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-390982

اکبر بهنام جو:

استاندار اردبیل وضعیت کرونای دلتای هندی در استان اردبیل را فوق بحرانی اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، اکبر بهنام جو ، استاندار اردبیل در جلسه فوق العاده ستاد مدیریت کرونا در استان گفت: متاسفانه با ورود کرونا از نوع دلتای هندی به استان اردبیل وضعیت استان به مرز تعطیلی کامل رسیده و هشدار فوق بحرانی برای این وضعیت صادر شده است.

وی با اشاره به اینکه کرونا کاملا سیر صعودی در استان دارد افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۷۰ نفر بستری در سطح استان اعلام شده که علاوه بر بستری های موجود در بیمارستان ها باید برای بستری های جدید نیز تخت مهیا کنیم که کار بسیار سخت و برای کادر درمان طاقت فرساست.

استاندار اردبیل ادامه داد: رعایت شیوه نامه ها بسیار پایین آماده و عادی انگاری بین مردم رواج پیدا کرده است و مردم باید احساس مسولیت بیشتری نسبت به پیک های گذشته به نمایش بگذارند و در رعایت شیوه نامه های بهداشتی نهایت همکاری را با عوامل بهداشت و درمان داشته باشند.

بهنام جو با بیان اینکه در معابر و اماکن عمومی سطح شهر میزان رعایت شیوه نامه بهداشتی و استفاده از ماسک به حداقل رسیده است تصریح کرد: وضعیت استان بسیار خطرناک شده و در حال حاضر ۷۶۹ نفر در تخت های بیمارستانی بستری شده اند و بیش از ۷۰۰ نفر ویزیت موقت شده مجددا به خانه های خود بر می گردند.

وی ادامه داد: تعداد زیادی از مردم تست آزمایش آنها مثبت شده و در خانه های خود با کمک خانواده و نیروهای قرارگاه شهید سلیمانی قرنطینه شده و تحت درمان قرار گرفته اند.

استاندار اردبیل گفت: بر اساس اعلام دستور العمل های بهداشتی از سوی ستاد کرونا اکثر عزادران حسینی به این شیوه نامه ها عمل می کنند و مداحان باید از تریبون های مختلف مردم را نسبت به رعایت پروتکل ها دعوت کنند.

بهنام جو اضافه کرد: هرگونه عزاداری و دسته گردانی در فضای بسته ممنوع است و در فضاهای باز نیز باید فاصله های قانونی بصورت ثابت رعایت کنند.

وی با اشاره به اینکه همه مردم باید امر به معروف و نهی از منکر کنند و نسبت به بی تفاوتی های عده ای حساس باشند افزود: همه منبریان، وعاظ، مادحین و شخصیت های برجسته در اول سخنان خود مردم را نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک دعوت کنند.

استاندار اردبیل بیان کرد: تمام مراکز گردشگری و ورودی های شهر از سوی عوامل انتظامی کنترل شده و از همه مسافران در خواست داریم در این شرایط بحرانی استان اردبیل را برای مسافرت انتخاب نکنند، چرا که همه هتل ها ، مراکز گردشگری و آب های گرم معدنی بطور کامل تعطیل است.

بهنام جو اظهار کرد: با افرادی که نسبت به پروتکل های بهداشتی و حفظ جان مردم بی توجه هستند حتما با برخورد جدی عوامل انتظامی اکیپ های بهداشتی مواجه می شوند.

وی با تاکید بر اینکه نباید بگذاریم عده ای با اعمال عادی انگاری و بی توجهی زندگی شهروندان را تهدید کنند بیان کرد: در شهرستان ها با محوریت فرمانداران نسبت به تعطیلی قلیان سراها و مکان هایی که سبب دوره همی مردم و جوانان می شود برخورد خواهند کرد. 

استاندار اردبیل اظهار امیدواری کرد با افزایش رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح استان روند نزولی کرونا را شاهد خواهیم بود.

بهنام جو با تاکید بر اینکه رستوران ها و اغذیه فروشی ها باید بصورت بیرون بر فعالیت کنند گفت: طبق مصوبه ستاد کرونا تمامی اغذیه فروشی هاو رستوران ها در همه شهرستان ها بیرون بر هستند و هرگونه تخلف از این مصوبه با برخورد قانونی اکیپ های نظارتی مواجه خواهند شد.

وی ادامه داد: تمام بیمارستان ها پر شده و فضاهای جدید برای بیماران راه اندازی می شود اما با کمبود نیروی کار مواجه خواهیم بود در این راستا از نیروهای بسیج، نیروی انتظامی، شبکه بهداشت، اصناف و بازاریان، عوامل هلال احمر برای کنترل وضعیت پای کار هستند و مردم نیز به فراخور این وضعیت باید همکاری کنند.

استاندار اردبیل جوانان و کودکان را در وضعیت جدید کرونا آسیب پذیر بر شمرد و افزود:  در بیمارستان بوعلی تعدادی از کودکان زیر ۱۰ سال مبتلا به کرونا بستری هستند بنابرین خانواده ها باید نسبت به این قضیه حساسیت بیشتری داشته باشند.

وی اظهار کرد: چه افراد بستری در بیمارستان ها و چه افراد فاقد علایم می توانند ناقل بالقوه کرونا باشند و باید در این راستا نهایت حساسیت و توجه را برای پیشگیری از شیوع این ویروس خانوادگی به خرج دهیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها