موج
کدخبر : ۳۹۰۳۵۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-390358

مدیرکل حوزه ریاست دفتر تبلیغات اسلامی بر لزوم زنده نگه‌داشتن شعائر حسینی در فضای مجازی تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، حجت الاسلام علی مخدوم ، در آیین رونمایی از آثار رسانه‌ای معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی ضمن تبریک هفدهم مردادماه روز خبرنگار، تعظیم شعائر ماه محرم را امری با عظمت و با برکت خواند و اظهار داشت: ما عظمت و برکت این تعظیم شعائر را در ساحت های فردی و اجتماعی تجربه کرده‌ایم.

وی با اشاره به‌ضرورت تعظیم شعائر حسینی در رسانه‌ها و فضای مجازی ادامه داد: امروز در شرایط کرونایی که امکان برگزاری عزاداری به‌شکل سنتی وجود ندارد، باید در فضای مجازی و رسانه‌ها حق مطلب را ادا کنیم.

مدیرکل حوزه ریاست دفتر تبلیغات اسلامی همچنین رسانه را جزو الزام‌های زندگی افراد دانست و یادآور شد: امروز چه بخواهیم و چه نخواهیم، فضای جامعه ما را به‌سوی رسانه سوق می دهد.

وی بر ضرورت برگزاری عزاداری‌های حسینی در رسانه‌ها و فضای مجازی تاکید کرد و گفت: بدون شک رسانه امروز جزیی از سبد خانوار شده‌است، از این رو اگر شرایط کرونایی نیز نبود باید به‌نقش پررنگ این مقوله در زندگی افراد توجه ویژه‌ای می داشتیم.

حجت الاسلام مخدوم با اشاره به‌تاریخچه شکل گیری معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی، بیان داشت: این معاونت در پی تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر حضور دفتر تبلیغات اسلامی در فضای مجازی شکل گرفت و سعی می‌کند محتواهای تولید شده در این دفتر را در قالب‌های مجازی، هنری و رسانه‌ای انعکاس دهد.

وی یادآور شد: رهبر انقلاب در سال ۹۶ فرمودند امروز در دست هر بچه‌ای یک تبلت وجود دارد که این تبلت دروازه‌ای برای دریافت اطلاعات محسوب می شود، از این رو فعالان فرهنگی باید با تولید محتوا و قرار دادن اطلاعات در معرض استفاده، پاسخگوی چالش‌های ذهنی افراد باشند.

وی تاثیر شگرف تولیدهای چندرسانه‌ای کوتاه در اذهان و افکار عمومی را مورد توجه قرار داد و گفت: امروز یک کلیپ کوتاه می‌تواند تاثیری به‌مراتب بیشتر از برخی رسانه‌های عریض و طویل و یا سریال‌های پرهزینه داشته باشد.

مخدوم در ادامه با اشاره به‌اینکه در بازار گسترده عرضه و تقاضا، تنها تولید محتوا و جمع‌آوری آن کافی نیست، تصریح کرد: ما پس از تولید محتوا باید درصدد انتشار گسترده آن در عرصه‌های مختلف باشیم، زیرا تولید محتوا بدون انتشار و انعکاس، بهره‌ای به‌جامعه نمی‌رساند.

وی ضمن اعلام آمادگی برای تقویت فعالیت‌های هم افزا با سایر نهادها و مجموعه‌های فرهنگی، تاکید کرد: امروز رقبای ما کسانی هستند که از هر عرصه‌ای علیه دین استفاده می کنند، از این رو ما نیز به‌عنوان عضوی از حوزه فرهنگی جبهه انقلاب باید با بالنده سازی تولیدها و انعکاس شایسته آنها در مقابله با دشمن گام برداریم.

مدیرکل حوزه ریاست دفتر تبلیغات اسلامی با تاکید بر ضرورت توسعه کمی و کیفی تولیدهای رسانه‌ای و چندرسانه‌ای از سوی معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه این دفتر، از دست اندرکاران سوگواره اشراق به‌خاطر غنای محتوایی تقدیر و تشکر کرد.

 در پایان این آیین از مجموعه شعرخوانی عاشورایی شاعران طلبه، قصه های کوکانه و ماجراهای سفر امام حسین(ع) به‌کربلا و واقعه عاشورا و مجموعه کلیپ های پاسخ به‌ شبهه‌های عاشورایی رونمایی شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`