موج
کدخبر : ۳۸۹۹۰۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-389901

نادر فلاحی:

مدیرکل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل گفت: همزمان با سراسر کشور آزمون جامع دوره‌ های کوتاه ‌مدت گردشگری استان اردبیل برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، نادر فلاحی ، مدیرکل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل در جریان بازدید از روند برگزاری این آزمون گفت: آزمون جامع دوره‌های کوتاه‌مدت گردشگری استان در رشته‌های راهنمایان تورهای طبیعت‌گردی ، راهنمایان تورهای ایرانگردی و جهانگردی، مدیریت فنی دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری و کارشناس ارزیابی طرح تطبیق تاسیسات گردشگری برگزار شد.

وی با اشاره به شرکت 93 نفر از استان در این آزمون گفت: از این تعداد 50 نفر در آزمون راهنمایان طبیعت‌گردی، 9 نفر در آزمون راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی، 33 نفر در آزمون مدیریت فنی دفاتر خدما مسافرتی و یک نفر در آزمون کارشناس ارزیابی طرح تطبیق شرکت کردند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل افزود: این آزمون با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی و بدون هیچ مشکل و نارسایی با حضور شرکت‌کنندگان از سراسر استان برگزار شد.

فلاحی ارتقای سطح خدمات و توسعه گردشگری استان را از جمله نتایج این آزمون دانست و بیان کرد: برگزاری این دوره‌های آموزشی جزو ضرورت‌ها برای تامین منابع انسانی توانمند و دارای تخصص بوده که انتظار می‌رود به توسعه گردشگری استان بیانجامد.

وی ادامه داد: تلاش می‌کنیم با برگزاری دوره‌های آموزشی و آزمون‌های تخصصی و تربیت نیروهای با دانش فنی و خلاق در راستای توسعه گردشگری استان گام‌های  جدی و اساسی برداریم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها