موج
کدخبر : ۳۸۸۵۳۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-388535

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد از اجرای طرح جشن ولایت علوی، اکمال دین نبوی در 28 امامزاده و بقعه متبرکه سطح استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، حجت الاسلام حسین زارع زاده مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان یزد گفت: ویژه برنامه‌های دهه ولایت از جمله  برپایی کاروان شادی غدیر، همایش بانوان علوی ، مانور سلامت، مسابقه پیامکی غدیریه، توزیع غذای گرم، توزیع شیرینی، جشن روز عید غدیر و توزیع بسته‌های معیشتی تبرکات علوی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در دهه ولایت در امامزادگان سطح استان اجرا می گردد.

وی با اشاره به راه اندازی مراکز افق در جوار امامزادگان افزود: این مراکز برنامه‌های جشن ولایت علوی را  در دو بخش برنامه‌های فرهنگی و اقدمات اجتماعی برگزار می کنند که در بخش برنامه‌های فرهنگی، اقدامات فرهنگی و تبلیغی شامل فضاسازی، تبلیغات محیطی پیرامون بقاع متبرکه و آذین بندی صحن، تبلیغات شهری و نصب بنر‌های دهه ولایت در سطح شهر، نورافشانی در شب عید غدیر با همکاری نهاد‌های مرتبط  و با رعایت اصول ایمنی انجام می پذیرد و اقدامات اجتماعی که در جوار امامزادگان انجام میگردد شامل ، تهیه و توزیع بسته های معیشتی ، مشاوره رایگان در حوزه های مختلف و همچنین خدمات رسانی با کودکان میباشد.

حجت الاسلام زارع زاده با اشاره به اینکه در روز عید غدیر بسیار به توزیع اطعام سفارش شده ، گفت:  از محل موقوفات و واحدهای خیریه وابسته به امامزادگان  تعداد 50 هزار پرس غذای گرم  در امامزادگان یزد طبخ میگردد ، این کار در هر سال صورت می‌گیرد و امسال به شکل جدیدی در دستور کار داریم که متصدیان مراکز افق  اقدام به توزیع اطعام غدیر در مناطق مختلف استان خواهند کرد.

وی موقوفه‌های مربوط به غدیر را در استان یزد 150 مورد وجود دارد عنوان کرد: تعدادی از آنها غیر متصرفی و برخی از آنها را اوقاف استان مدیریت می‌کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها