موج
کدخبر : ۳۸۷۸۲۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-387823

علی رسولیان خبر داد:

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در حال حاضر ۴۸ هزار واحد تولیدی در شهرک‌های صنعتی کل کشور مشغول به فعالیت و تولید هستند.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، علی رسولیان ، معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در جریان سفر چند ساعته از شهرستان خلخال و در جمع اهالی منطقه ناحیه صنعتی گزاز با بیان اینکه بیش از یک میلیون نفر در شهرک‌های صنعتی کشور مشغول به کار هستند گفت: در حال حاضر ۴۸ هزار واحد تولیدی در شهرک‌های صنعتی کل کشور مشغول به فعالیت و تولید هستند که این ظرفیت تولید باعث اشتغال غیرمستقیم برای ۴ تا ۵ میلیون نفر و ارتزاق نزدیک به ۲۰ میلیون نفر از شهرک‌های صنعتی شده است.

وی افزود: اگر بخواهیم موثر واقع شویم و توسعه صنعتی کشور را شاهد شویم باید حتماً نگاهمان به توسعه روستاها بر اساس توانمند سازی آنان باشد.

معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران بیان کرد: نواحی صنعتی فرصتی مناسب برای توسعه صنعتی مناطق روستایی است و در ایجاد یک واحد تولیدی و یا یک ناحیه صنعتی، باید علاوه بر توانمند سازی روستائیان به ظرفیت آن منطقه نیز توجه گردد.

رسولیان اظهار داشت: ایجاد نواحی صنعتی در مناطق روستایی، علاوه بر تولید رفاه و اشتغال در آن منطقه، منجر به تحول اقتصادی و صنعتی شدن آن منطقه نیز خواهد شد.

وی با اشاره به نقش موثر تولید کنندگان در رفع شرایط تحریمی افزود: یک بخش مهم از رفع تحریم های بین المللی علیه ایران، همین واحدهای تولیدی بودند که توانستند با کار جهادی خود نیازهای کشور را در عرصه‌های مختلف برآورده سازند و رشد صنعتی کشور را در این شرایط سخت فراهم سازند.

معاون وزیر صمت به هزینه های بالای آماده سازی زیرساخت‌ها در شهرک‌های صنعتی اشاره کرد و افزود: در حال حاضر آماده سازی هر مترمربع زمین صنعتی بدون محاسبه قیمت زمین،  ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان هزینه دارد که به همین دلیل است که استفاده از اراضی ملی برای ایجاد شهرک‌های صنعتی مورد تاکید قرار دارد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`