موج
کدخبر : ۳۸۵۵۷۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-385570

حسین رئیسی خبر داد؛

نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: از دو محل تملکات دارایی‌ها و اعتبارات متوازن حدود ۶ میلیارد تومان اعتبار برای مجتمع فرهنگی میناب دیده اختصاص یافته است و این اعتبار را گذاشته‌ایم تا این پروژه به اتمام برسد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، روز گذشته نشستی با حضور نماینده شرق استان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار ویژه میناب و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با هنرمندان شهرستان میناب برگزار شد.
«رضا کمالی زرکانی» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در این نشست با اشاره به جایگاه رفیع فرهنگ و هنر میناب افزود: نقش میناب در فرهنگ و هنر استان نقشی بی‌بدیل است.
وی با بیان اینکه اگر ما می‌خواهیم کاری را انجام دهیم این کار با همراهی سایر دستگاه‌ها انجام خواهد شد، عنوان کرد: بودجه اداره فرهنگ و ارشاد هر شهرستان توسط فرمانداری بسته می‌شود.
پروژه پایان نرسانده اداره دیگر را من پاسخگو باشم؟
کمالی زرکانی با اشاره به اینکه در برخی از پروژه‌ها ما نقش بهره‌بردار را داریم، اظهار داشت: وقتی اداره مسکن و شهرسازی پروژه‌ای را پس از ۶ سال به پایان نرسانده است، چرا من باید پاسخگو باشم؟

*گلایه از شورای اسلامی شهر و شهردار میناب

وی با گلایه‌مندی از شورای اسلامی و شهردار میناب گفت: ای‌کاش شهردار میناب در خصوص پروژه پردیس سینمایی میناب همکاری بیشتری می‌کرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان با بیان اشاره به عنوان شهر خلاق که برای شهر میناب اختصاص یافته است، ادامه داد: باید در این زمینه کار شود و شورای اسلامی شهر و شهرداری میناب به ما کمک کنند و در کنار ما قرار بگیرند.
وی اظهار داشت: اگر این کار انجام نشود عملاً هیچ برنامه‌ای اجرا نخواهد شد ‌و هیچ خروجی برای ارائه گزارش برای شبکه شهرهای خلاق ایران نخواهیم داشت.

*تبصره ۱۹ بهترین شانس هرمزگان

وی با اشاره به اینکه فرهنگ و ارشاد هرمزگان برای اجرای ۱۰ پروژه آماده بود و برای پرداخت هزینه‌ی پلاتوهای استان اعلام آمادگی کرد، گفت: هزینه پلاتوها را از طریق تبصره ۱۹ پرداخت کردیم، تبصره ۱۹ برای استان هرمزگان یک شانس و فرصت خوبی بود و هیچ استانی به‌غیراز هرمزگان نتوانست از تبصره ۱۹ استفاده کند.
کمالی زرکانی با اشاره به اینکه بیش از ۹۰ درصد تبصره ۱۹ در سال ۱۳۹۸ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان توانست کسب کند، افزود: توانستیم ۷۰۰ میلیون تومان برای پروژه پلاتو میناب اختصاص دهیم که در حضور هنرمندان این پیشنهاد پذیرفته نشد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان با اشاره به اینکه وی در حد توان خود تلاش کرده است، گفت: یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای پروژه پردیس سینمایی و ۷۰۰ میلیون تومان برای پلاتو در میناب اختصاص دادیم.

*امیدواری به منتخبان پارلمان جدید میناب

وی با بیان اینکه امیدواریم در آینده‌ای نزدیک نشست‌هایی با اعضای جدید شورای اسلامی شهر میناب داشته باشیم، افزود: از نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی نیز می‌خواهیم به شهرستان‌های سیریک، جاسک و بشاگرد توجه ویژه‌ای در حوزه فرهنگ و هنر داشته باشند.

*جا ‌نیفتادن نگاه فرهنگی در میناب

در ادامه این نشست حسین رئیسی نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هر مفهومی بخواهد ماندگار شود باید با عالم هنر آمیخته شود، گفت: انسان‌هایی که روح لطیفی دارند بیشتر به سمت هنر گرایش پیدا می‌کنند و شخصیت‌های هنری معرف و افتخاری برای منطقه خود هستند.
وی اظهار داشت: در میان برخی‌ها نگاه به فرهنگ متأسفانه جای نیفتاده است ‌و تأثیرات آن را نمی‌دانند؛ اگر شما هنرمندان نشسته‌ای را با اعضای شورای اسلامی شهر برگزار می‌کردید، شاید نگاه‌ها به حوزه هنر تغیر می‌کرد و شاید تأثیرگذار بود.
نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ما از مسئولانی نیستیم که بتوانیم به‌راحتی گوشی خود را خاموش کنیم و تماس‌ها را رد کنیم، افزود: انتظار داریم هنرمندان پیگیر مطالبات خود باشند و از نشست‌های قبلی با هنرمندان پروژه مجتمع فرهنگی میناب در اولویت پیگیری قرار گرفت.

*اختصاص ۶ میلیارد تومان اعتبار برای مجتمع فرهنگی میناب

وی در این نشست با اعلام خبری خوش برای حوزه فرهنگ و هنر میناب عنوان کرد: از دو محل تملکات دارایی‌ها و اعتبارات متوازن ۶ میلیارد تومان اعتبار برای مجتمع فرهنگی میناب اختصاص یافته است و این اعتبار را گذاشته‌ایم تا این پروژه به اتمام برسد.
رئیسی اظهار داشت: در خصوص پروژه پلاتو و پردیس سینمایی میناب اطلاعات خاصی در اختیار ندارم و انتظار داشتیم هنرمندان این موضوعات را به ما منتقل می‌کردند، قطعاً اگر از یک سری مسائل باخبر بودم از طریق وزارت کشور و استانداری ورود و به حل موضوع کمک می‌کردیم.

*پیگیری دلیل مقاومت شهردار میناب

نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اطلاعی ندارم دلیل مقاومت شهردار میناب بر سر این موضوع چه مسئله‌ای بوده و قطعاً این موضوع را جویا خواهم شد، گفت: پروژه مجتمع فرهنگی میناب هم به اتمام برسد تمام نیازهای حوزه هنری میناب را مرتفع نخواهد کرد و باید به فکر ایجاد ظرفیت‌های جدیدی در بخش فرهنگ و هنر باشیم.
وی در پایان با بیان اینکه از هنرمندان خواهشمندم ارتباط مستقیم با شخص من داشته باشند و موضوعات را مستقیما منتقل کنند، عنوان کرد: فرماندار میناب یک نیروی پرتلاش در حوزه‌های مختلف و از توانمندی‌های لازم برخوردار است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها