موج
کدخبر : ۳۸۵۲۶۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-385268

ازراه اندازی اولین آزمایشگاه سامانه های دودکش های دوجداره وتک جداره فلزی سیستم های گرمایشی در کشوربازدید شد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد به نقل از  روابط عمومی  اداره کل استاندارد استان یزد، مدیرکل و معاونین اداره کل استاندارد استان یزد از نزدیک با روند کار این آزمایشگاه که دارای گواهی تایید صلاحیت ونیز استانداردISO/IEC17025 ازمرکزملی تایید صلاحیت ایران (NACI)می باشد آشنا شدند.

مدیر کل اداره استاندارد استان یزد در این بازدید به خبرنگاراداره روابط عمومی و اطلاع رسانی گفت:جای بسی خوشحالی است که شرکت پالمو توانسته است با بهره گیری از بهترین فناوری و علوم تجربی و نظری روزدنیا، برای اولین بار در کشور این آزمایشگاه همکار را راه اندازی نماید.

 محمد رضا زارع بنادکوکی افزود: واحدهای تولیدی زیادی که درنواحی و شهرک های صنعتی استان یزد مستقر هستند به لحاظ نیروی انسانی، فناوری و دانش فنی دارای توان بالقوه ی بسیار خوبی هستند که در صورت به روز شدن می توانند این منطقه کویری مستعد را دگرگون کرده وبه قطب تحقیقاتی و آزمایشگاهی کشور تبدیل نمایند.

وی ادامه داد: خوشبختانه قشر عظیمی از مدیران صنایع استان افرادی علمی، فنی و کار بلد هستند و در بسیاری از موارد جلوتر از استاندارد گام برمی دارند که این موضوع سبب افزایش تحرک و پویایی در مجموعه استاندارد نیز هست.

این مسئول تاکید کرد: تمامی کارکنان، کارشناسان، مدیران و دست اندرکاران استاندارد یزد آماده همراهی و خدمات رسانی بیشتر به واحدهای تولیدی هستند و ما همیشه در تلاش هستیم که ضمن حفظ سطح استانداردها، موانع نیز از سر راه تولید کنندگان برداشته شود.

زارع در پایان عرایض خود گفت:امید است در سال حمایت از تولید، مانع زدایی ها و پشتیبانی ها ، فضای کسب و کار به سمت بهبود مقررات، رونق اقتصادی و به نفع اقتصاد وضعیت کشور پیش برود.

مدیرعامل شرکت پالمو نیز در این بازدید گفت:از سال 1392 که تولید دودکش های دوجداره پکیج های شوفاژ دیواری در این استان شروع شده است، دغدغه آزمون این کالا بر روی ذهن گردانندگان این مجموعه سنگینی کرده بود تا این که به یاری خدای بزرگ ، همت متخصصان شرکت و همراهی مسئولین و کارشناسان اداره کل استاندارد استان یزد در سال 1398 راه اندازی آزمایشگاه را شاهد شدیم.

 مهدی غفاری ادامه داد:بر اساس آمار اعلامی از سوی پزشکی قانونی ، سال گذشته تعداد قابل توجهی به دلیل نشت گاز منو اکسید کربن ناشی از استفاده از دودکش های دست ساز و غیر استاندارد در کشور فوت کرده اند که استفاده از این فناوری پیشرفته می تواند در کاهش مرگ و میر هم وطنان عزیز، بسیار موثر باشد.

وی در پایان گفت: متاسفانه علیرغم وجود محصول استاندارد گروه سامانه های دودکش در کشور، به دلیل عدم حمایت دست اندر کاران امر ساخت و مجریان و ناظرین مقررات ملی ساختمان و نبود نظارت و فقدان نگاه توسعه ای به صنعت ساخت و ساز و ارتقاء استاندارد های آن، پس از گذشت قریب به 20 سال از ورود دستگاه های گاز سوز دارای فن، همچنان مصرف کننده در مسیر کاربرد دودکش های نا ایمن و تولید کننده هم در حسرت عدم کاربرد محصول استاندارد است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها