موج
کدخبر : ۳۸۵۲۲۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-385225

برای سومین هفته متوالی؛

بنابر داده های ایستگاه های محیط زیست هرمزگان، شاخص کیفیت هوا در دو شهر بندرعباس و بندرخمیر در وضعیت نارنجی و قرمز قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، طبق داده های سامانه پایش کیفی هوای کشور امروز (13 تیرماه) شاخص کیفیت هوای در دو شهرستان مهم استان، بندرعباس و بندرخمیر در وضعیت نارنجی و  قرمز گزارش شده است که برای سومین هفته متوالی است کیفیت هوای استان در رده بندی سالم قرار نگرفته است.

بر اساس گزارش ایستگاه های محیط زیست هرمزگان ، شاخص کیفیت هوا بندرعباس 106 و شاخص کیفیت هوا ی بندرخمیر 173 گزارش شده است و  میزان آلاینده موجود در هوای این شهرستان ها 2.5pm گزارش شد.

بطور کلی شاخص هوای در ساعات جاری در بندرعباس در رده بندی نارنجی یعنی ناسالم برای گروه های حساس و بندر خمیر در رده بندی قرمز یعنی ناسالم برای همه گروه ها گزارش شده است، لذا توصیه می شود شهروندان به ویژه کودکان ،سالمندان ،بیماران قلبی و ریوی و زنان باردار تا حدالامکان از فعالیت طولانی مدت در فضای باز خوداری کنند و در منزل بمانند.

شایان ذکر است؛ شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها