موج
کدخبر : ۳۸۵۱۴۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-385144

مدیر جهاد کشاورزی بابل:

مدیر جهاد کشاورزی بابل از پیش بینی تولید 231 تن آلو قطره طلا و آلو سیاه و سرخ در باغ های این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، محسن علی‌گل‌زاده با بیان اینکه سطح درختان بارور آلو زرد (قطره طلا) و آلو سیاه و سرخ در شهرستان بابل 18.5 هکتار و سطح غیربارور 0.8 هکتار است، اظهار داشت: پیش بینی می شود امسال 231 تن آلو قطره طلا و آلو سیاه و سرخ در این شهرستان تولید و به بازار مصرف عرضه شود.

وی ادامه داد: تعداد درختان بارور آلو قطره طلا در این شهرستان هزار و 539 اصله، درختان بارور آلو سیاه و سرخ 2 هزار و 855 اصله و غیر بارور 165 اصله است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بابل گفت: آلوها دارای انواع مختلفی نظیر آلو زرد یا قطره طلا، سیاه، سرخ و آلوی ترش جنگلی هستند که تقریباً خواص مشابهی دارند ولی آلو زرد یا طلایی ارزش دارویی بیشتری دارد و این نوع آلو از نظر دارویی و ترکیبات شیمیایی سرشار از انواع مواد معدنی از جمله آهن، کلسیم، فسفر، منیزیم، منگنز، فلور، گوگرد، پتاسیم و قند و همچنین دارای ویتامین های A، گروه ویتامین های B و C است.

وی تصریح کرد: از خواص آلو قطره طلا، ضدالتهابی، کاهش فشارخون، کمک به گوارش، محافظت از بدن در برابر سرطان به دلیل وجود آنتی اکسیدانی مانند آنتوسیانین، عامل سلامت قلب و عروق، متابولیسم و حافظه و مفید برای بیماران دیابتی است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها