موج
کدخبر : ۳۸۴۹۶۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-384961

نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه ایلام:

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با بیان اینکه امروز بحث جهاد اقتصادی است و عرصه جهاد کشاورزی همان عرصه سنگرساز بی سنگر دوران دفاع مقدس است، گفت: جهاد امروز، خودکفایی، ایجاد اشتغال و رونق تولید است.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، حجت الاسلام الله نور کریمی تبار نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام در دیدار با مدیرکل و کارکنان جهاد کشاورزی این استان،افزود:جنگ خاکریزها عرصه بسیار سختی برای جهادگران ما در جنگ بوده است و این عزیزان به عنوان سنگرسازان بی سنگر نقش مهمی در دوران ۸ سال دفاع مقدس در برابر دشمن بعثی داشتند.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای جهادگر و شهدای آزادسازی مهران، اظهار داشت: شهدا در فرهنگ ما از جایگاه والایی برخوردار هستند، در نمازی که می خوانیم از خداوند می خواهیم که ما را به صراط مستقیم و راه کسانی که به آنها نعمت داده شده است، هدایت کند که شهدا در کنار انبیاء الهی از چنین جایگاهی برخوردار هستند.

امام جمعه ایلام تصریح کرد: آیه ۲۰ سوره نساء به جایگاه رزمندگان و ایثارگران اشاره می کند، کسانی که در راه خدا جهاد می کنند، البته عرصه های مختلفی برای جهاد وجود دارد، از حضور در جبهه های جنگ حق علیه باطل در بخش های مختلف تا جهاد اقتصادی که امروز از ضروریات است و باید در برابر هجمه های اقتصادی دشمن ایستاد و مقاومت کرد که همه این امور، جهاد با جان و مال باید برای خدا و رضای خدا باشد که بالاترین جایگاه در نزد خداوند خواهد داشت.

حجت الاسلام کریمی تبارخاطرنشان کرد:در فرهنگ قرآنی، کسانی که در راه خدا جهاد می کنند دارای مقام برتر بوده و این افراد جزء افراد رستگار هستند، همان گونه که حضرت امام علی(ع) در هنگام شهادت فرمود که به خدای کعبه که رستگار شدم، البته رستگاری نیز دارای مراتبی است، کسانی که مقام رستگاری نائل می شوند خدای متعال به آنان مژده رحمت و رضای خود را می دهد و این بشارتی است که از سوی خداوند متعال به مجاهد فی سبیل الله  داده می شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با بیان اینکه یکی از دغدغه های انسان زوال نعمت های دنیوی است،گفت: پاداش بزرگ در نزد خداوند متعال است که برای ما قابل تصور نیست، خداوند متعال می فرماید که تمام نعمت های دنیوی در برابر اجر بزرگ خداوند، قلیل و کم است و با پاداشی که خداوند متعال به مجاهد در راه خدا ارزانی می دارد، قابل مقایسه نیست.

وی افزود: آنچه برای پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت مهم است این است که این نعمت را به درستی حفظ کنند و در برابر آزمون های سخت دنیا، از آن به عنوان ذخیره ماندگاری برای انسان، حفاظت کنند تا این جهاد در راه خدا آسیب نبیند و تلاش کند این جهادی که برای خدا بوده است، همواره رنگ خدایی به خود داشته باشد و آنرا حفظ کند، آسیب جهاد در راه خدا این است که اجر آن با مقیاس مادی سنجیده شود و  خدای ناکرده مجاهد خود را بازنده در برابر امتیازات مادی این دنیا ببیند.

حجت الاسلام کریمی تبار اظهار داشت:امروز عرصه، عرصه خدمت است، توفیقی که خداوند داده است و باید تلاش کرد این نعمت خدمت را به عنوان یک جهاد حفظ کرد، باید ما در سبک زندگی خود، پیشکسوتان عرصه جهاد را مورد احترام قرار داد و به ویژه افرادی که در امر جهاد مشارکت داشته اند، باید تکریم شوند و  نگاه ما باید نگاه کرامت انسانی باشد.

وی اظهار داشت:: امروز بحث جهاد اقتصادی است و عرصه جهاد کشاورزی همان عرصه سنگرساز بی سنگر دوران دفاع مقدس است که البته کار امروز بسیار سخت تر است، امروز برای خودکفایی، ایجاد اشتغال در کشور و استقلال اقتصادی کشور باید این جهاد انجام شود، هر چه در توان داریم، در عرصه های مختلفی که داریم باید تلاش کنیم،  جهاد کردن در این عرصه مانند عرصه سنگر ساختن برای کسانی است که سنگر نداشتند و بسیار ارزشمند است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت:همین تلاش و کوشش و جهاد است که نهاد جهاد سازندگی دیروز و جهادکشاورزی امروز را از دیگر نهادهای دیگر متمایز می کند، امید است که جهادگران با تلاش خود در عرصه مختلف تولید، برای جامعه امید آفرین باشند و نیازهای جامعه با کار و تلاش و مجاهدت بر طرف شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها