موج
کدخبر : ۳۸۴۶۳۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-384635

در بندر شهید رجایی انجام شد؛

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از آغاز عملیات تغییر کاربری یدک کش "برنا" به یک شناور چندمنظوره آتشخوار با استفاده از دانش فنی و مهندسی متخصصان داخلی و شرکت های دانش بنیان ایرانی در تعمیرگاه دریایی بندر شهید رجایی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، علیرضا محمدی کرجی ران مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان اظهار داشت: در راستای افزایش ضریب ایمنی بنادر کشور، چند منظوره نمودن شناورها و تجهیزات دریایی، عملیات تغییر کاربری یدک کش برنا در تعمیرگاه دریایی بندر شهید رجایی آغاز شد.
محمدی کرجی ران بیان داشت: تاکنون از این شناور فقط در راستای پهلودهی و جداسازی کشتی های کوچک استفاده می شد اما با انجام عملیات تغییر کاربری و نوسازی آن با بکارگیری توان مهندسی داخلی و بهره گیری از خدمات شرکت های دانش بنیان کشور، یدک کش برنا به یک شناور چند منظوره و آتشخوار قوی تبدیل خواهد شد.
محمدی کرجی ران گفت: اجرای این پروژه مهم، علاوه بر حفظ و ارتقا توان عملیاتی، ضریب ایمنی و توان ناوگان آتش نشانی دریایی در هرمزگان را نیز در بالاترین سطح افزایش می دهد.
به گفته وی، 14 نفر مهندس در طول مدت اجرای پروژه، امور طراحی چیدمان، انجام محاسبات تعادل شناور، تغییر سیستم ها، تغییر سازه پل فرماندهی، نصب تجهیزات ناوبری و کمک ناوبری را بر عهده خواهند داشت و با توجه به استفاده از توان شرکت های مختلف دانش بنیان ایرانی، اشتغالزایی مستقیم و غیرمستقیم برای 90 نفر فراهم خواهد شد.
وی برآورد اولیه برای اجرای این پروژه را 12 ماه اعلام کرد و با تشریح مشخصات فنی این شناور گفت: یدک کش برنا دارای 26 متر طول، 7 متر عرض، 3.48 متر ارتفاع و 2.75 متر آبخور است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان افزایش ضریب ایمنی بنادر در مواجهه با حوادث غیر مترقبه را از جمله سیاست های سازمان بنادر اعلام کرد و گفت: تامین شناورهای آتشخوار می تواند اثر مهمی در تقویت ناوگان دریایی به ویژه در مدیرت بحران حوادث احتمالی و عملیات مقابله باآتش سوزی شناورها به ویژه در بنادر کوچک بگذارد. 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها