موج
کدخبر : ۳۸۴۰۹۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-384098

احسان ارکانی:

رییس مجمع نمایندگان خراسان رضوی اظهار کرد: امروز خزانه نه تنها خالی، بلکه منفی است و دولت بعد خزانه‌ای را تحویل می‌گیرد که با کسری بودجه و تراز منفی روبرو است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، احسان ارکانی نماینده مردم نیشابور و رییس مجمع نمایندگان خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی در واکنش به اظهارات روحانی مبنی بر اینکه دولت سیزدهم وضعیت بهتری خواهد داشت و در وضعیت خوبی کشور به دولت آینده تحویل داده می‌شود، اعلام کرد: شرایط کشور در حوزه‌های کشاورزی، صنعت، ورزش، اقتصاد و معیشت به مراتب بدتر از هشت سال قبل است.

احسان ارکانی در ادامه بیان کرد: امروز خزانه نه تنها خالی، بلکه منفی است و دولت بعد خزانه‌ای را تحویل می‌گیرد که با کسری بودجه و تراز منفی روبرو است و وضعیت کشاورزی به گونه‌ای است که دولت تدبیر حتی نتوانست خوراک دام و مرغ را تأمین کند و بسیاری از دام‌ها کشتار می‌شوند به خاطر اینکه دامداران نمی‌توانند هزینه تأمین خوراک دام را بپردازند.

رییس مجمع نمایندگان خراسان رضوی افزود: واردات کمر تولید داخلی را شکسته و کارنامه دولت در ورزش به مراتب بدتر از دولت قبل است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: وضعیت معیشت مردم به گونه‌ای است که باید در صف‌های کیلومتری مرغ، تخم مرغ و روغن نباتی بایستند تا بتوانند در حد یک نیمرو برای خود غذا تهیه کنند، این وضعیت واقعی کشور است.

وی در بررسی اعداد و ارقام تورم و رشد اقتصادی گفت: نرخ تورم در تاریخ بعد از انقلاب رکورد زده و به حدود ۵۰ درصد رسیده است، روحانی دلار ۳۰۰۰ تومانی تحویل گرفت و ۷۰۰ درصد نرخ دلار را افزایش داد و به عبارت دیگر ۷۰۰ درصد ارزش پول ملی را کاهش داد.

عضو کمیسیون اصل نود مجلس تصریح کرد: هشت سال پیش خرید مسکن برای جوانان سخت بود و امروز حتی توانایی اجاره مسکن را ندارند. روحانی در روزهای آخر عمر دولت دوازدهم نباید حرف‌هایی را که هشت سال تکرار کرده و نتیجه‌اش وضعیت افتضاح امروز است، ادامه دهد.

وی همچنین اظهارداشت: روحانی در هشت سال اخیر تلاش کرد مشکلات را با گفتار درمانی اداره کند، در حالی که حل مشکلات کشور نیاز به کاردرمانی داشت.

نماینده مردم نیشابور ناکارآمدی مدیران را یکی از علل مشکلات امروز کشور خواند و گفت: کمیسیون اصل نود می‌تواند به شکایات مردم از مسئولان رسیدگی کند، در این خصوص پرونده‌های متعددی از مدیران دولت‌های یازدهم و دوازدهم در کمیسیون اصل نود تشکیل شده و در حال بررسی است.

ارکانی در خاتمه تصریح کرد: برخی پرونده‌ها مربوط به مدیران جزئی و برخی مربوط به وزرا است، که گزارش مربوط به عملکرد وزرا در یک جلسه علنی مجلس قرائت خواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها