موج
کدخبر : ۳۸۴۰۲۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-384025

مدیر درمان تامین اجتماعی استان کرمانشاه:

میثم حجتی پور طرح نسخه نویسی الکترونیک را از الزامات برنامه ششم توسعه دانست و گفت: پیش بینی می‌شود که تا پایان نیمه نخست امسال این طرح در تمام مراکز طرف قرار داد تامین اجتماعی اجرایی شود.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، مدیر درمان تامین اجتماعی استان کرمانشاه از صدور روزانه ۳ تا ۵ هزار نسخه الکترونیک در کرمانشاه خبر داد و ابراز داشت: از ابتدای اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک در آبان ۹۹ تا کنون بیش از یک میلیون نسخه الکترونیک در استان کرمانشاه صادر شده است.

میثم حجتی پور با بیان اینکه تا دو ماه آینده نیز بیمارستان‌های دانشگاهی به سامانه نسخه نویسی الکترونیک متصل می‌شوند، گفت: زیر ساخت‌های لازم در این بیمارستان‌ها فراهم شده و ثبت نام پزشکان هم در حال انجام است.

وی افزود: در استان کرمانشاه حدود ۶۰۰ پزشک طرف قرارداد بیمه تامین اجتماعی هستند که بیش از ۵۰ درصد آن‌ها نسخ را به صورت الکترونیکی صادر می‌کنند

حجتی پور با بیان اینکه عمده چالش ما در این طرح مقاومت برخی پزشکان است که هنور نسخه‌ها را به صورت کاغذی صادر می‌کنند، اظهار داشت: از مهمترین مزایای طرح نسخه نویسی الکترونیک این است که ۸۰ درصد تعرفه دولتی ویزیت پزشک پس از ۲۴ ساعت واریز می‌شود در صورتیکه پیش از این پرداخت سهم بیمه ۶ ماه تا یکسال زمان می‌برد.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان با اشاره به اینکه امسال ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای مراکز طرف قرار داد مورد نیاز است، گفت: سال گذشته حدود ۴۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت حق بیمه مراکز طرف قرار داد تامین اجتماعی در استان هزینه شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها