موج
کدخبر : ۳۸۲۲۷۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-382271

امام جمعه نوشهر:

امام جمعه نوشهر گفت: برگزاری جشن تکلیف از راههای آشنایی نوجوانان با دستورات دینی و معنوی و نقطه عطفی در زندگی هر انسانی است.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، حجت الاسلام و المسلمین محمود مشایخ  در مراسم جشن تکلیف فرزندان کارکنان دانشگاه علوم دریایی نوشهر که به مناسبت میلاد حضرت معصومه (س) با حضور فرمانده دانشگاه علوم دریایی امیر دریادار کریم مصدری و مدیریت عقیدتی سیاسی دانشگاه علوم دریایی حجت الاسلام و المسلمین نورالله چاه بری و کارکنان این دانشگاه با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار شد، اظهار داشت: برگزاری جشن تکلیف از راههای آشنایی نوجوانان با دستورات دینی و معنوی و نقطه عطفی در زندگی هر انسانی است.

وی ادامه داد: باید این واقعه را در ذهن دختران و پسران خود مهم جلوه دهیم و والدین می توانند وظایف دینی را برای فرزندان خود تبیین کند.

جشن تکلیف نوشهر

حجت الاسلام مشایخ افزود: امروز شما دیگر دختران کوچک دیروز نیستید بلکه شما بزرگ شده اید و از امروز مسئولیت زندگی شما بیشتر شده است و شما شاید تا دیروز در جمع خانوادگی خیلی از اصول مثل محرم و نامحرم را رعایت نمی کردید اما امروز داستان عوض شده است و رشد کرده اید و شاید دیروز با پسر عمه، پسرخاله، پسر دایی و پسر عموی تان خیلی گرم برخورد می کردید اما از امروز باید شخصیت و متانت خود را حفظ کنید و با عفت و حجاب خود کاری کنید تا بزرگ شدن شما برای همگان اثبات شده و شخصیت شما را بپذیرند.

وی بیان داشت: همانطور که طلافروش زیورجات خود را حفظ می‌کند و برایشان حفاظ و دزدگیر می گذارد تا از شر انسان های پلید در امان باشد شما هم بایستی برای خودتان که همانند طلا با ارزش هستید حجاب و حفاظ و حریم قائل شوید تا از شر انسان های پلید و بد دل در امان باشید.

امام جمعه نوشهر گفت: امروز که روز میلاد حضرت فاطمه معصومه (س) نماد پاکی و پاکدامنی اهل بیت می باشد به عظمت و جایگاه این بانوی پاکدامن از خداوند متعال طلب می‌کنیم که تمام دختران سرزمینمان مخصوصاً شما دختران با وقار و دوست داشتنی که در جمع امروز میهمانتان هستم در پناه کرم و محبت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و زیر سایه سخاوت کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها در تمام زندگی و موفق و سربلند بوده و در آینده مادران شایسته‌ای برای نسل ایران اسلامی باشد.

وی تصریح کرد: یکی از جلوه های رشد و تعالی جامعه حضور حداکثری در انتخابات است که البته شما دختران گلم هنوز به سن رأی دادن نرسیدید اما می‌توانید به مادران و پدرانتان توصیه و سفارش کنید تا در این امر مهم که بر معیشت و زندگی روزمره مردم و ملت ایران تأثیر مستقیم دارد شرکت کرده و حتماً به شخصی که او را اصلاح می دانند رأی بدهند تا شرایط جامعه به گونه‌ای که نیاز مردم است بازگردد.

به گزارش موج مازندران، در پایان به نمایندگی از جمع دختران حاضر به چند نفر هدایایی تقدیم شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها