موج
کدخبر : ۳۸۱۹۹۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-381997

حجت الاسلام احمد مروی:

تولیت آستان قدس رضوی بیان کرد: همکاری خوب و سازنده، وحدت رویه و همدلی مسئولان نهاد‌های مختلف استان خراسان رضوی با محوریت نماینده ولی فقیه برای خدمت به زائران و مجاوران بسیار خوب و قابل توجه است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی تولیت آستان قدس رضوی در جمع مشورتی دهه کرامت خراسان رضوی اعلام کرد: باید از این دهه برای حضور پرشور و حداکثری مردم در پای صندوق‌های رای و بیان شاخص‌های نامزد اصلح، که رهبر معظم انقلاب در طول سال‌ها بیان فرمودند، استفاده شود.

حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی با بیان اینکه امروز دشمن درصدد ناامیدی جامعه و کاهش مشارکت مردم در انتخابات است، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب با استدلال فرمودند انتخابات موجب مصونیت، امنیت و اقتدار کشور است، لذا باید اهمیت حضور در انتخابات را برای مردم تبیین کرد.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: همانگونه که امام رضا (ع) در دوران حیات بابرکتشان منشأ نور، هدایت و جلوگیری از انحراف جامعه بودند، اکنون نیز آستان قدس باید چنین رسالتی برای خود متصور باشد.

 وی با بیان اینکه تعامل، همکاری خوب و سازنده، وحدت رویه و همدلی مسئولان نهاد‌های مختلف استان خراسان رضوی با محوریت نماینده ولی فقیه برای خدمت به زائران و مجاوران بسیار خوب و قابل توجه است، به جشن‌های دهه کرامت رضوی اشاره و اظهار کرد: مراسم دهه کرامت باید به صورت ملی برگزار شود، امام رضا (ع) امام بشریت هستند، لذا جشن‌های دهه کرامت نباید تنها معطوف به مشهد و خراسان شود و حداقل سطح برگزاری آن باید ملی باشد.

 وی با تاکید بر ضرورت ارائه الگویی از شادی و نشاط مشروع به جامعه در اعیاد و مناسبت‌های دینی، ابراز کرد: شادی ایام پربرکت کرامت باید به جامعه منتقل شود، می‌توان با ابتکار عمل شرایطی را فراهم کرد که در عین ایجاد شادی و نشاط در جامعه، هیچ امر خلاف شرع و اخلاق دینی در ایجاد این شادی رخ ندهد.

 تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه اسلام با شادمانی و نشاط مخالف نیست، بلکه با فعل خلاف شرع به نام شادی مخالف است، ابراز کرد: جشن‌های دهه کرامت باید الگویی از شادی مؤمنانه را به جامعه ارائه دهد و نشان دهد که می‌توان جشن‌های باشکوهی همراه با شادی و نشاط، با رعایت کامل موازین شرعی برگزار کرد.

 وی گفت: دستگاه‌های مختلف باید با ارائه تسهیلات و خدمات ویژه به نام امام رضا (ع) موجب گسترش نشاط اجتماعی میان مردم در ایام دهه کرامت شوند، این امر همچنین موجب افزایش محبت اهل بیت (ع) در دل‌های مردم می‌شود.

 حجت الاسلام والمسلمین مروی با بیان اینکه تمام اقدامات و برنامه‌های آستان قدس رضوی برای استمرار حضور امام رضا (ع) در جامعه است، افزود: حضور ائمه اطهار (ع) در طول تاریخ در متن زندگی مردم، اصلی‌ترین کارکرد اعتاب مقدسه است، حضرت رضا (ع) از هر فرصتی برای تبیین امامت و ولایت، فرهنگ سازی دینی و تقویت تمدن اسلامی استفاده می‌کردند.

 تولیت آستان قدس رضوی همچنین با تأکید بر اینکه جشن‌های دهه کرامت باید با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ستاد کرونا برگزار شود، عنوان کرد: اگر ستاد کرونای استان با بررسی کارشناسی بتواند مجوز گشایش‌ها و کاهش محدودیت‌هایی را حداقل در ایام دهه کرامت در جامعه و حرم مطهر صادر کند.

مروی در خاتمه گفت: آستان قدس این آمادگی را دارد تا در صورت نیاز امکانات و شرایط لازم را برای کاهش محدودیت‌ها در حرم مطهر، مطابق نظر ستاد کرونا فراهم آورد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها