موج
کدخبر : ۳۸۱۹۴۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-381945

معروف بسطامی خبرداد:

رئیس قرارگاه عملیاتی ستاد کرونای استان ایلام با اشاره به اینکه تجمعات و تبلیغات انتخاباتی فقط در فضاهای باز مجاز است،گفت:شعبه های سیار اخذ رای برای افراد مبتلا به کرونا و بیماران خاص در کلیه شهرستان های استان پیش بینی شده است.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام،معروف بسطامی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار ایلام در نشست قرارگاه عملیاتی ستاد کرونا استان با بیان اینکه تجماعات و گردهمایی های انتخاباتی مهم ترین تهدید برای افزایش شیوع کرونا و ورود به پیک پنجم است،افزود:متولیان اصلی تبلیغات انتخابات مسئول اصلی ستاد انتخاباتی هر کاندید از نظر مدیریت تجماعات و رعایت دستورالعمل های بهداشتی است و در زمینه موظف هستند قانون را رعایت کنند.

وی با بیان اینکه شیوه نامه تبلیغات هر کاندید در اسرع وقت به فرمانداران ابلاغ می شود و روزانه تیمی از ستادها بازدید کنند،اظهار داشت:به دلیل کاهش میزان رعایت پروتکل های بهداشتی به ویژه اصناف احتمال شیوع پیک پنجم کرونا در استان وجود دارد.

رئیس قرارگاه عملیاتی ستاد کرونای استان ایلام با اشاره به اینکه به دلیل سهل انگاری مردم و تصور آنان از قطع زنجیره کرونا، میزان رعایت پروتکل های بهداشتی بسیار کاهش یافته و این می تواند بسیار خطرآفرین باشد،تصریح کرد:طی گزارش های دانشگاه علوم پزشکی ایلام شیب مبتلایان به کرونا صعودی و در حال افزایش است و اگر چنانچه مردم رعایت نکنند، روزهای سختی از نظر کرونا در پیش خواهیم داشت.

بسطامی با بیان اینکه تبلیغات شورای های اسلامی شهر و روستا طبق قانون از فردا آغاز و تا 24 ساعت قبل از زمان آغاز برگزاری انتخابات با رعایت کلیه دستورالعمل های و پروتکل های بهداشتی ادامه خواهد داشت،خاطرنشان کرد:تبلیغات و تجمع نامزدهای شورای های اسلامی شهر و روستا در فضاهای سربسته و مسقف ممنوع و با خاطیان طبق قانون برخورد می شود.

وی اظهار داشت:روسای ستادهای انتخابات باید از پیش مکان تبلیغات خود را با هماهنگی فرمانداری و دانشگاه علوم پزشکی انتخاب کنند و همواره در روند انتخابات رعایت قانون و پروتکل های بهداشتی را سرلوحه کار قرار دهند.

وی از معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام خواست که نشست هماهنگی مدیریت تجمعات انتخاباتی را با حضور روسای کلیه ستاد های انتخاباتی و فرمانداران کلیه شهرستان برگزار و ضمن تشریح دستورالعمل ها، نتایج این نشست را در قالب گزارش به دبیرخانه قرارگاه ارائه کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها