موج
کدخبر : ۳۸۱۸۵۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-381853

روح اله غلامی:

مدیرکل گمرکات استان ایلام گفت: در حال حاضر تردد کامیون های صادراتی به مرز مهران در جریان و صادرات کالا بدون وقفه و مشکل خاصی در حال انجام است.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام ،روح اله غلامی مدیرکل گمرکات استان ایلام افزودبا اشاره به اینکه شهر مرزی مهران در استان ایلام حدود 230  کیلومتر فاصله با بغداد پایتخت عراق فاصله دارد و امروز به کانون فعالیت‌های صادراتی و تردد زوار با کشور همسایه تبدیل شده است.،افزود: از ابتدای سال جاری تا پایان اردیبهشت ماه بیش از  ۱۲۴ میلیون دلار کالا از مرز مهران به عراق صادر شده است.

وی با بیان اینکه طی 2 ماه نخست سال جاری 280 هزار تن کالا از مرز مهران به عراق صادر شده که در هر روز کاری بصورت میانگین 400 کامیون وارد محوطه تجاری گمرک مهران شده اند،تصریح کرد:مهم ترین اقلام صادراتی در مدت یاد شده شامل مصالح ساختمانی، میوه و تره بار، محصولات پلاستیکی، صنعتی، شیشه و جام، لوازم خانگی و محصولات فلزی بوده است.

مدیرکل گمرک استان ایلام با بیان اینکه در دو ماهه اول سال گذشته به دلیل شیوع کرونا و بسته بودن مرز کمتر از 600هزار دلار صادرات از مرز مهران به عراق صادر شده است،خاطرنشان کرد:در حال حاضر فعالیت تجار ایرانی و عراقی در مرز مهران با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی انجام و در محیط گمرک نیز کلیه پروتکل های بهداشتی توسط پرسنل نیز به خوبی رعایت می شود.

غلامی با اشاره به اینکه ماموریت گمرگ بسیار گسترده  بوده و در طول سال گذشته در زمینه های مختلف موفق عمل کرده است،ادامه داد: گمرگ مبارزه با قاچاق، حمایت از واحدهای تولیدی، نظارت بر پروازهای خارجی و نظارت بر ورود کالاهای اولیه را برعهده دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها