موج
کدخبر : ۳۸۱۶۱۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-381612

محمدباقر قالیباف:

رئیس مجلس شورای اسلامی به توسعه دامپروری، کشاورزی و گردشگری در استان اشاره کرد و گفت: استان ایلام در این حوزه ها جای سرمایه گذاری دارد و باید سرمایه گذاری مناسبی برای استفاده از این فرصت ها در استان انجام گیرد.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست نهایی پیگیری و نظارت میدانی رئیس مجلس شورای در ایلام  با اشاره به اینکه باید در حوزه نفت و گاز غرب کشور اصلاح ساختاری انجام گیرد و متناسب با ظرفیت موجود مردم استان از این ذخایر ارزشمند منتفع شوند،افزود:در حوزه کشاورزی باید اصلاح ساختاری در اساس انجام گیرد و در نوع کشت، داشت، براشت، صنایع تبدیلی، محصولات کشاورزی، اشکالات جدی داریم که باید تصمیمات صحیح و درست در اولویت ساختاری انجام گیرد.

وی با بیان اینکه همه باید تلاش کنیم پروژه های نیمه تمام بدون پیشرفت و بدون بهره برداری و بهره برداری ناقص که هزینه های زیادی برای ما دارند، تعیین تکلیف و تکمیل کنیم،اظهار داشت:بحث ریلی و پروژه های جاده ای نیمه تمام ایلام باید به سرانجام برسد و با سرعت بیشتر در حوزه زیر ساخت های استان تحول صورت گیرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بحث سامانه گرمسیری از اولویت های ما است که به آن توجه داریم و اعتبار برای تکمیل آن اختصاص خواهیم داد تا کشاورزی رونق بگیرد،تصریح کرد:ما در حوزه روستاها دو هزار و 20 نقطه روستایی در کشور پیش بینی کردیم که 260 میلیارد تومان برای خاص استان ایلام اختصاص می یابد.

قالیباف خاطر نشان کرد: این میزان اعتبار علاوه بر460 میلیارد تومان اعتبارات بحث محرومیت زدایی استان ایلام است که با رویکرد مردم محور و استفاده از ظرفیت های جهادی پیش خواهد رفت و ما تصمیم داریم در برنامه هفتم که سال 1401شروع می شود تحول جدی در مناطق محروم که ایلام جزو آن است ایجاد شود و برای افزایش درآمد سرانه مردم از ظرفیت قطعی مجلس و دولت آینده استفاده کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در استان ایلام در کنار ظرفیت حوزه نفت و گاز و توریسم، کشاورزی و مرز باید به مسایل اجتماعی و فرهنگی استان که نیازمند توجه بیشتر است، پرداخته شود،گفت:باید موضوعات اجتماعی و آسیب ها به ویژه در حاشیه نشینی  به صورت میدانی دنبال کنیم و ساماندهی کنیم و اجازه ندهیم نظم و انضباط شهری از بین برود.

قالیباف افزود: کرونا فرصت رو به رو شدن را به طور مستقیم نداد اما در این سفر کوتاه از خواسته ها و نکته نظرات برخی از مردم ایلام از نزدیک آشنا شدیم که امیدواریم با توجه ویژه به استان درخواست های آنان مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه همه وعده های داده شده و اعتبارات گفته شده در سامانه خانه ملت بارگذاری می شود و مسئولان استان می توانند مطالبه گر و پیگیر آن باشند،اظهار داشت:مردم ایلام برای اسلام و انقلاب اسلامی و برای عزت ایران سنگ تمام گذاشتند و ما مسئولان وظیفه داریم ایثارگری های مردم شهید پرور ایلام را جبران کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در مکتب امام و باورهای انقلاب اسلامی مردم نقش بی بدیلی را در اداره،وحدت،پیشرفت و در همه زمینه ها دارند،تصریح کرد:اگر امروزه در برخی موضوعات کشور مانند موضوعات اقتصادی کمی و کاستی داریم ریشه در این دارد که ما مانع حضور مردم در این عرصه ها شدیم و بخش عمده آسیب های کشور ما ریشه درهمین موضوع دارد.

قالیباف با اشاره به اینکه یکی از مهم ترین اولویت ها در برنامه هفتم توسعه که اجرای آن از سال 1401 شروع می شود، نگاه ویژه به استان های مرزی همچون ایلام برای حرکت به سمت توسعه پایدار است،خاطرنشان کرد:استان ایلام دارای فرصت های بزرگی مانند انرژی، توریستی و زوار عتبات عالیات است که باید از آنها برای توسعه ایلام و کشور بهره گرفت و گرفتن لقب سرزمین خادمین امام حسین (ع) یک فرصت بزرگ برای ایلام و ارزشمند برای مردم مهماندار ایلام است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها