موج
کدخبر : ۳۸۱۲۴۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-381249

عباس محمدیان:

رییس سازمان بسیج رسانه خراسان رضوی گفت: حضرت روح الله به صراحت نشانی سربازانش را داد، آنها در اصلاب پدران هستند و یا در دامن مادران خویش شیر غیرت می‌نوشند، آن روز هوشی اگر بود و هوشیاری می‌کرد، معنای کلام امام(ره) را در می‌یافت.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، عباس محمدیان رییس سازمان بسیج رسانه خراسان رضوی بیان کرد: این انقلاب، بدون نام خمینی در هیچ کجای جهان شناخته شده نیست و این کلام راهبردی خلف صالح روح الله و رهبر فرزانه انقلاب است و التزام به اندیشه خامنه‌ای اقتضا می‌کند تا «خمینی خوانی» رسم همواره پویای فرزندان انقلاب باشد.

عباس محمدیان در ادامه گفت: اگر امام را نشناسیم، انقلاب را، ولایت را، امامت را نخواهیم شناخت و برای شناخت این مولفه‌ها که پایه‌های تربیتی انسانِ مسلمان نیز هست باید امام را بشناسیم و با نوخوانی در مکتب او، راه فردا را بیابیم.

رییس سازمان بسیج رسانه خراسان رضوی اینگونه ادامه داد: این خوانش به علاوه فهم درست زمان و زمینه‌های قیام و راهبری منحصر به فرد ایشان، ما را به این واقعیت خواهد رساند که امام خمینی(ره) بزرگ بود و قامت کشیده در راهبری و راهبردسازی لذا فرسنگ‌ها و سال‌ها پیشتر را می‌دید، موانع را می‌یافت، راه برطرف کردن آن را نشان می‌داد و فرصت‌ها را تعریف می‌کرد و نقشه راه را چنان تبیین می‌فرمود که گویی همانجا و همان روز است،

وی اظهار کرد: هر چند ما کوتاه قامتان را توان درک آن نبود اما ورق خوردن تقویم‌ها و گذر ایام حقانیت کلام روح الله را ثابت می‌کرد از جمله می‌توان به کلام روشن و در خاطر مانده تاریخ انقلاب اسلامی اشاره کرد که وقتی رژیم ستمشاهی، توپ و تانک و لشکریان فراوان و آماده‌اش را به رخ می‌کشید و اطراف خالی امام را نشان می‌داد.

محمدیان تصریح کرد: حضرت روح الله به صراحت نشانی سربازانش را داد، آنها در اصلاب پدران هستند و یا در دامن مادران خویش شیر غیرت می‌نوشند، آن روز هوشی اگر بود و هوشیاری می‌کرد، معنای کلام امام(ره) را در می‌یافت، ولی درنیافتند و شاید هم به سخره گرفتند این سخن را، اما چند تقویم ورق نخورده بود که آن سربازان وعده داده شده، قد کشیدند، صف کشیدند و بنیان مرصوص شدند و به یک باره توفان به پا کردند.

وی در ادامه بیان کرد: توفانی که پندار دو هزار و پانصد و چند ساله شاهنشاهی را نه تنها از زمین این ملک که از ذهن ملت هم پاک کرد تا بفهمیم انقلاب هم می‌تواند از مطهرات باشد و تاریخ و زمین و زمینه و ذهن یک ملت را پاک کند چنانکه کرد و ما آن را تجربه کردیم.

رییس سازمان بسیج رسانه خراسان رضوی ادامه داد: همین سربازان یک جنگ تحمیلی جهانی را به عاشورا تبدیل کردند و از آن سرفراز بیرون آمدند و از ۳۷ کشور اسیر گرفتند تا گواهی باشد که ما در برابر جهان باطل، بر حق پای فشردیم و پیروز شدیم و این هم نبود مگر با هدایت‌های امام روح الله که بی‌شک بهره‌مند از انفاس روح القدس بود؛ چه احیا کردن مردگان فکری، کم از زنده کردن مردگان جسمی نیست و امام (ره) چنین کرد تا نام حضرتش ما را به یاد حضرت عیسی روح الله(ع) بیندازد و دم مسیحایی‌اش و باز امام ما، در جلوه‌ای دیگر، فرعون‌ها را درهم شکست و نشان داد که روح الله موسوی، از ید بیضای موسایی هم برخوردار است همانند دم روح اللهی.

محمدیان خاطر نشان کرد: ایشان، درس آموز مکتب حضرت ابراهیم(ع) هم بود، هم بت شکست، هم، از آتش بس و برنامه‌های مرگبار نمرودیان معاصر به سلامت رهید و هم از اسماعیلش (مصطفی) گذشت و چونان خلیل خداوند مرحله به مرحله آزمون داد و برخوردار از شمه‌ای صفات ابراهیمی شد تا در فهمی تازه از «انی جاعلک فی الارض اماما» او را امام بخوانیم و بدانیم.

وی همچنین گفت: با یقین به حقانیت حضرتش، بی‌چون و چرا، فرامینش را جامه عمل پوشانیم و ۲۱۸ هزار شهید این یقین را با شهادت گره زدند و به جاودانگی رسیدند و جاودانگی راه روح الله را نیز شهادت دادند و گواه کلامش شدند که باز سال‌های پیش رو را دید و دست فرداها را خواند و از «فتح سنگرهای کلیدی جهان» سخن به میان آورد، آن گونه که کلام جدش حضرت رسول (ص) را در خاطره‌ها زنده کرد که وقتی مسلمانان با شکم گرسنه در جنگ خندق کلنگ بر سنگ می‌زدند، از فتح کاخ کسری خبر داد

محمدیان تصریح کرد: سرانجام خیلی زود نیز این فتح نمایان شد؛ چنان که پیش بینی امام روح الله در حال تحقق است، این کلمات نورانی را بخوانید، من با اطمینان می‌گویم اسلام ابرقدرت‌ها را به خاک مذلت می‌نشاند، اسلام موانع بزرگ داخل و خارج محدوده خود را یکی پس از دیگری برطرف و سنگرهای کلیدی جهان را فتح خواهد کرد و ان‌شاء‌الله روزی همه مسلمانان و دردمندان علیه ظالمین جهان فریاد زنند و اثبات کنند که ابرقدرت‌ها و نوکران و جیره‌خوارانشان از منفورترین موجودات جهان هستند.

وی افزود: ما این واقعیت و حقیقت را در سیاست خارجی و بین الملل اسلامی‌مان بارها اعلام نموده‌ایم که درصدد گسترش نفوذ اسلام در جهان و کم کردن سلطه جهانخواران بوده و هستیم. حال اگر نوکران آمریکا نام این سیاست را توسعه‌طلبی و تفکر تشکیل امپراتوری بزرگ می‌گذارند، از آن باکی نداریم و استقبال می‌کنیم و درصدد خشکانیدن ریشه‌های فاسد صهیونیزم، سرمایه‌داری و کمونیزم در جهان هستیم و ما تصمیم گرفته‌ایم، به لطف و عنایت خداوند بزرگ، نظام‌هایی را که بر این سه پایه استوار گردیده‌اند نابود کنیم و نظام اسلام رسول الله (ص) را در جهان استکبار ترویج نماییم و دیر یا زود ملت‌های دربند شاهد آن خواهند بود.

رییس سازمان بسیج رسانه خراسان رضوی

محمدیان در مورد جنگ عقیده عنوان کرد: مسلمانان جهان و محرومان سراسر گیتی از این برزخ بی‌انتهایی که انقلاب اسلامی ما برای همه جهان‌خواران آفریده است، احساس غرور و آزادی کنند. جنگ ما جنگ عقیده است و جغرافیا و مرز نمی‌شناسد و ما باید در جنگ اعتقادی‌مان بسیج بزرگ سربازان اسلام را در جهان به راه اندازیم و ما بر سر شهر و مملکت با کسی دعوا نداریم.

رییس سازمان بسیج رسانه استان ادامه داد: ما تصمیم داریم پرچم لااله الاالله را بر قلل رفیع کرامت و بزرگواری به اهتزاز درآوریم. من به صراحت اعلام می‌کنم که جمهوری اسلامی ایران با تمام وجود برای احیای هویت اسلامی مسلمانان در سراسر جهان سرمایه‌گذاری می‌کند و دلیلی هم ندارد که مسلمانان جهان را به پیروی از اصول تصاحب قدرت در جهان دعوت نکند و جلوی جاه‌طلبی و فزون‌طلبی صاحبان قدرت و پول و فریب را نگیرد.

وی در جای دیگر سخنانش بیان کرد: تأمل بفرمایید که کمونیسم به عنوان یکی از بلوک قدرت، فرو پاشید وبه «موزه‌های تاریخ» سپرده شد، چنان که امام سال‌ها پیش صدای شکسته شدن استخوان‌هایش را به گوش گورباچف رساند و او شنید و باز امروز، صهیونیزم و سرمایه‌داری، دو پایه باقی‌مانده نظام ستم، با چالش‌های بزرگ روبه‌روست.

وی در مورد جبهه مقامت نیز گفت: جبهه جهانی مقاومت، یکی از این چالش‌هاست که دارد هژمونی قدرت استکبار را به بازی می‌گیرد و آخرین ویرایش آن را روزهای اخیر در فلسطین دیدیم در نبردی که صهیونیست‌ها را بیش از گذشته از اوج به حضیض کشاند. اگر به منحنی نزولی جنگ‌های اسرائیل با مقاومت نگاه کنیم که از ۳۳ روز با حزب الله به ۲۲ روز با حماس و سپس ۱۲ روز کاهش یافت.

محمدیان در خاتمه اظهار کرد: باور خواهیم کرد که منطق پیروز خمینی دارد ظهور عینی و عملی خود را به رخ جهانیان می‌کشد. با توجه به آنچه در سوریه و عراق و افغانستان و لبنان و یمن و فلسطین در جریان است می‌توان گفت انوار خورشید مشرقی ما کوچه‌های تاریک را چنان به نور روشن خواهد کرد که خوابِ مستکبران به کابوس تبدیل و سپس به مرگ منتهی شود. و آن روز دیر نیست، الیس الصبح بقریب؟!

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها