موج
کدخبر : ۳۸۱۰۰۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-381005

اکبر بهنام جو:

استاندار اردبیل گفت: جلب اعتماد و همیاری اهالی محلات حاشیه شهرها از سوی دفاتر تسهیلگری در اجرای برنامه های کاهش آسیب های اجتماعی و مشکلات محله ضروری است.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، اکبر بهنام جو، استاندار اردبیل در جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی استان که با محوریت بررسی اقدامات انجام گرفته در محلات حاشیه شهر برگزار شد، گفت: برنامه های حل مشکلات و آسیب های محلات مطابق واقعیت و با مشارکت اهالی محله اجرایی شود.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه برخی از اهالی محلات حاشیه شهرها زیر مجموعه دستگاههای حمایتی هستند ، مشارکت این دستگاهها در رفع مشکلات باید جلب شود.

استاندار اردبیل با اشاره به اقدامات انجام گرفته در خصوص احصا وضعیت زندگی در محلات حاشیه شهر اردبیل تصریح کرد: در این مطالعات وضعیت بهداشت محیط ، نیازمندی های اولیه منطقه و آسیب های اجتماعی مشخص شده است.

بهنام جو مهاجرت از روستاها و سایر نقاط استان به اطراف شهرها را از جمله علل بروز حاشیه نشینی دانست و شناسایی مشکلات مبدا مهاجرت و رفع آن را در کاهش مهاجر فرستی با اهمیت دانست.

وی گفت: با اینکه برخی مهاجرت ها معقول و منطقی بوده، ولی مهاجرفرستی در حد بالا نیازمند بررسی مشکلات مبدا و حل آن است.

استاندار اردبیل اظهار کرد: در برخی مناطق با اینکه مشکلات مناطق مبدا حل می شود ولی جاذبه های کاذب در بروز مهاجر پذیری تاثیر گذار است.

بهنام جو مدیریت تدریس رشته های دانشگاهی متناسب با شغل ها را در ماندگاری افراد در محل سکونت خود تاثیرگذار دانست و افزود: آمایش رشته های تحصیلی از جمله برنامه هایی است که در این خصوص باید انجام شود.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل نیز در این جلسه راهکار مقابله با حاشیه نشینی در حال توسعه را نیازمند کنترل مبادی مهاجرفرست عنوان کرد.

مهدوی راد انتخاب چند مبدا مهاجر فرست به عنوان پایلوت برای رفع مشکلات و حل بیکاری یادآور شد و گفت: اگر مشکلات از مبادی حل شود، به احتمال زیاد مهاجر فرستی هم به تبع کاهش می یابد.

وی توزیع متعادل امکانات در سطح استان و حفط کمربند سبز با تعامل امور اراضی و منابع طبیعی را از جمله اقدامات لازم برای کنترل و جلوگیری از توسعه حاشیه نشینی دانست.

مدیر کل اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل نیز در این جلسه از انتخاب ۹ محله حاشیه نشین در شهر اردبیل برای شناسایی و کاهش مشکلات حاشیه نشینی خبر داد.

محمد سیمزاری افزود: تمامی بخش ها از جمله مدیریت شهری و روستایی، کار، تعاون و رفاه اجتماعی، آموزش و پرورش ، شهرداری و نهادهای حمایتی از جمله بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) در کاهش اسیب های محلات حاشیه ای همکاری دارند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها