موج
کدخبر : ۳۸۱۰۰۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-381001

اکبر بهنام جو:

استاندار اردبیل تلاش شبانه روزی مسوولان در راستای توسعه و خدمت رسانی را موجب امیدآفرینی در بین مردم و مشارکت حداکثری آنان در انتخابات عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، اکبر بهنام جو ، استاندار اردبیل در جلسه شورای اداری استان گفت: مدیران دولتی در واقع در نظام اسلامی فعالیت و خدمت می کنند و  در دوره پایانی دولت نیز از کار و تلاش دست نمی کشند.

وی اقدامات انجام گرفته در طول دولت های مختلف را توسعه ای دانست و افزود: همه دولت ها در راستای رشد و توسعه همه جانبه کشور و تامین زیرساخت ها برای فعالیت دولت بعدی عمل کرده اند و روز به روز  عملکردهای توسعه در دولت ها پیشرفت داشته است.

استاندار اردبیل با اشاره به اقدامات انجام گرفته در خصوص توسعه استان ، فعال شدن پروژه های زیرساختی و تولیدی کشاورزی و صنعت و اجرای طرح های مختلف و خاص گردشگری را از جمله فعالیت ها در طول چهار سال اخیر ذکر کرد.

بهنام جو گفت: تصویب منطقه آزاد به عنوان زیرساخت مهم برای رونق اقتصادی و اشتغال از جمله مهم ترین اقدامات انجام گرفته با همکاری مسوولان استانی ، نمایندگان و نماینده ولی فقیه در استان محقق شد.

وی ایجاد منطقه ویژه اقتصادی ، تامین زیرساخت های منطقه و در حال احداث بودن واحد تولید کریستال را از دیگر اقدامات توسعه ای دانست و از افتتاح واحد تولید کریستال تا یکماه آینده در این منطقه خبر داد.

استاندار اردبیل تصریح کرد: اجرای پل های معلق مشگین شهر، هیر و ازناو استان را به عنوان منطقه پل های معلق مطرح کرده و این موضوع به غیر از زمان شیوع کرونا موجب افزایش بیش از پیش گردشگران خواهد بود.

بهنام جو اجرای پیست های اسکی و بهره برداری از دومین پیست اسکی استان در ماه اخیر را یاداور شد و  وجود این پیست ها را در تحقق زمستان بیدار منطقه با اهمیت دانست.

وی به پروژه های مهم بخش کشاورزی اشاره کرد و اجرای پروژه پایاب خداآفرین را از جمله مهم ترین طرح های آبی خاکی استان بعد از انقلاب دانست.

استاندار اردبیل بیان کرد:این پروژه ۹۳ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و اعتبار مورد نیاز برای تکمیل آن جذب شده است.

بهنام جو اجرای شهرک گلخانه ای ، آبیاری تحت فشار و طرح های صنایع تبدیلی کشاورزی و انبارهای سرد را از دیگر اقدامات در بخش کشاورزی ذکر کرد.

وی رشد ۱۵ درصدی تولید صنعتی استان را نتیجه رشد صنعت  دانست و افزود: بانک ها در سال گذشته با همکاری مناسبی که در ارائه تسهیلات داشته اند و ۲۵۴ هزار فقره تسهیلات با حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان به بخش های مختلف کشاورزی، صنعت و گردشگری پرداخت کرده اند.

استاندار اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود در شورای اداری استان ، به  مدیریت مناسب پیک های مختلف کرونا در استان اشاره کرد و کنترل این بیماری را نتیجه همکاری بخش های مختلف درمان، بسیج ، مسوولان ، رسانه ها ، فضای مجازی و مردم عنوان کرد.

بهنام جو تصریح کرد: لازم است مراقبت های لازم برای پیشگیری از وقوع پبک بعدی انجام و با توجه به ایام تبلیغات انتخاباتی نامزدها و طرفداران آن ها ، پروتکل ها و موازین بهداشتی ابلاغی ستاد انتخابات را  رعایت کنند.

وی با اشاره به اقدامات انجام گرفته در راستای برگزاری انتخابات در استان از فراهم بودن امکانات برای برگزاری انتخابات سالم در استان خبر داد.

نماینده مردم شهرستان های اردبیل ، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه از ابلاغ بودجه سالجاری در آینده نزدیک خبر داد و گفت: در چند سال اخیر با تلاش مسوولان استان ، اقدامات عمرانی و زیرساختی زیادی در استان انجام گرفته و لازم است اقدامات انجام گرفته و برنامه های برجای مانده از سوی مدیران مربوطه اطلاع رسانی شود.

صدیف بدری تعیین ردیف های بودجه ای برای بسیاری از راه های استان را از جمله اقدامات اساسی عنوان کرد که در سایه تلاش و پیگیری مسوولان استانی و استاندار اردبیل محقق شده است.

وی مشارکت بانک ها و اختصاص اعتبارات از محل ماده ۵۶ برای پروژه های مختلف حوزه راه و آب و فاضلاب را قابل تقدیر دانست و افزود: اختصاص ۱۱۰ میلیارد تومان از سوی بانک ملت، ۱۶۰ میلیارد تومان برای  آب شرب روستایی از سوی بانک صادرات و اختصاص ۴۰۰ میلیارد تومان برای بزرگداه اردبیل_ سرچم از سوی بانک صادرات از جمله این اعتبارات است.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی اجرای پروژه راه آهن اردبیل ، تصویب ادامه اجرای راه آهن اردبیل به مغان و فعال شدن راهسازی در بسیاری از نقاط از جمله کلور _ درام ، مشگین _ قره آغاج و بیله سوار _ گرمی را از دیگر اقدامات توسعه ای دانست.

بدری به سفر  رییس جمهور در سال ۹۸ به استان اشاره کرد و گفت:در جریان این سفر اعتبارات خوبی برای استان مصوب و به طور کامل جذب شد که این اقدام نیز روند توسعه استان دا سرعت داد.

در ادامه این جلسه  رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان اردبیل گزارشی از روند مدیریت کرونا در استان و اقدامات انجام گرفته در طول این مدت در راستای توسعه بخش ها و تجهی ات بیمارستانی ارائه کرد.

همچنین مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان از مدیریت تولید و توزیع برق و رییس سازمان صمت استان از اقدامات انجام گرفته در زمینه توسعه واحدهای صنعتی در استان گزارشی ارائه کردند.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها