موج
کدخبر : ۳۸۰۷۲۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-380720

یکی از مراجع تقلید به آمار پایین مطالعه در کشور انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، آیت الله سید محمد علی علوی گرگانی در دیدار سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قم و مدیر ارزیابی عملکرد، بازرسی و پاسخگویی به شکایات نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با تاکید بر اینکه مسئولان امر باید به گونه‌ای برنامه ریزی کنند که جوانان را بیشتر به خواندن و مطالعه ترغیب کنند، افزود: متاسفانه در آمارهای بین‌المللی، وضعیت ایران نسبت به سایر کشورها در حوزه مطالعه و کتابخوانی مطلوب نیست.

آیت‌الله علوی گرگانی بیان داشت: محصول پیامبر عزیز و بزرگوار ما کتاب بوده است و اولین آیه‌ای نیز که بر پیامبر اسلام(ص) نازل شده است پیرامون «خواندن» است و به دلیل اینکه قرائت کردن مستلزم وجود سواد است به همین دلیل کسب سواد و سوادآموزی یک امر مهم و بزرگی است.

وی گفت: انتظار ما این است که کاری شود تا جوان‌های ما بیشتر به کتاب و کتابخوانی با راهکارهایی مثل اهدای جوایز یا آموزش، ترغیب به مطالعه بیشتر کتاب شوند. جوان باید درک کند که کمالش در این است که باید به این سو حرکت کند.

این استان برجسته حوز علیمه قم، تاکید داشت: اکثر انحرافات اجتماعی بیشتر از سوی افراد ناآشنا با کتاب و کم‌سواد روی می‌دهد و در فرمایشات امیرالمومنین(ع) نیز نظیر چینین مضمونی وجود دارد به همین دلیل انتظار از مجموعه نهاد کتابخوانه ها، حرکت در همین مسیر و بهره گیری از سایر ظرفیت‌هاست تا افراد بیشتری را به سمت کتاب و کتابخوانی جذب کنند.

وی اظهار داشت: حرکت مجموعه نهاد کتابخانه‌های عمومی، حرکت مثبتی و مورد تاییدی است و باید با برنامه‌ریزی‌های صحیح بتوان جامعه را به سمت ترویج کتاب و کتابخوانی سوق دهید. بنده نیز این مجموعه را تایید می‌کنم و توفیقات همه دست اندرکاران این مجموعه را از خداوند متعال خواهانم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها