موج
کدخبر : ۳۸۰۷۰۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-380703

سیاوش محمدی خبر داد:

مدیر کل هواشناسی استان اردبیل از کاهش نسبی دمای هوا طی امروز در سطح استان اردبیل خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، سیاوش محمدی ، مدیر کل هواشناسی استان اردبیل گفت: بررسی آخرین نقشه های هواشناسی نشان می دهد با توجه به استقرار پرارتفاع جنب حاره ای در نواحی غربی و مرکزی ایران، جو شمالغرب کشور تا پایان هفته نسبتاً پایدار خواهد بود.

وی افزود: امروز (دوشنبه ۱۰ خرداد) موقتاً جریانات شمالی که با رطوبت خزری نیز همراه است، به استان نفوذ کرده و دمای هوا را به صورت نسبی در سطح استان کاهش خواهند داشت ضمناً بر میزان پوشش ابر بویژه در نواحی مرکزی استان افزوده شده و شاهد وزش باد خزری (گاهی تند) و در برخی نواحی رخداد مه صبحگاهی خواهیم بود.

مدیر کل هواشناسی استان اردبیل بیان کرد: آسمان طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه (۱۱ و ۱۲ خرداد) در غالب ساعات صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد جنوبی (گاهی تند) خواهد بود و بر دمای هوا نیز افزوده خواهد شد.

محمدی گفت: مجدداً از روز پنجشنبه (۱۳ خرداد) شاهد نفوذ جریانات شمالی، وزش باد خزری (گاهی تند) و کاهش دما در استان خواهیم بود که این جریانات از عصر پنجشنبه تا صبح جمعه (۱۴ خرداد) تقویت شده و شار رطوبتی مناسبی با خود به همراه خواهند داشت که موجب می شود آسمان استان اردبیل طی مدت مذکور نیمه ابری تا ابری، مه آلود و در برخی نواحی مرکزی با بارش خفیف باران توام باشد.

وی تصریح کرد: از قبل از ظهر جمعه از میزان پوشش ابر در سطح استان اردبیل کاسته خواهد شد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها